ТОП–10 найцікавіших фактів про боксі

2 Жовтня 2016 0:00

// Бокс і єдиноборства

Безперечно, бокс є одним з найбільш популярних і видовищних видів спорту у світі. Ось вже багато сотень років це бойове мистецтво відрізняється своєю популярністю у всіх країнах планети. Повинно бути, сьогодні взагалі важко знайти таку людину, яка нічого не чула б про таке єдиноборстві. Але якщо задуматися, то що ми знаємо про нього насправді? А далі ви як раз і прочитаєте найбільш цікаві факти про бокс, які значно розширять ваші пізнання в цьому питанні.

1. Прийнято вважати, що вперше мистецтво боксу з’явилося приблизно в 1560 році до нашої ери – ще до самого початку знаменитих Олімпійських ігор. Але не так давно були опубліковані інші дослідження, згідно з яким бокс був винайдений на території Африки, а саме в Ефіопії. Це підтверджують стародавні ієрогліфи і тематичні ілюстрації, вік яких перевищує 6000 років!

2. Продовжуючи тему історії, доречно згадати ще один цікавий факт. Так, напевно ви чули про знаменитого давньогрецького математиці Піфагора. Але мало хто знає, що він до того ж ще й був відмінним боксером. Так, у 588 році до н. е. вчений став першим серед учасників з кулачного бою, а в ті часи билися практично голими руками.

3. Не меншої уваги заслуговує і відомий філософ Платон. Виявляється, що один із найвидатніших мислителів усіх часів і народів двічі перемагав на тих же Олімпійських іграх в панкратіоні. В цьому єдиноборстві дуже гармонійно поєднуються традиційна боротьба і бокс.

4. Але давайте повернемося до сучасності. Цікаво, що в 1999 році відбувся перший офіційний боксерський поєдинок між представниками двох різних статей. Причому вельми знаменно те, що рішучу перемогу в ньому здобула саме жінка. Надалі подібні турніри практично не проводилися.

5. А чи відомо вам те, в чому полягає головна небезпека боксерських рукавичок? Вони істотно знижують ризик отримання поверхневих пошкоджень, але абсолютно не зменшують, а навіть збільшують небезпеку травм мозку. Справа в тому, що у своїх рукавичках боксери набагато частіше б’ють суперника по голові. В епоху боїв голими руками такі удари могли привести до пошкодження руки, і спаринг-партнери частіше били один одного по корпусу.

6. Примітно, що під час кінозйомок культового фільму «Роккі 4» Сталлоне попросив Дольфа Лундгрена, який грав роль російського боксера Івана, для більшого реалізму битися з ним по-справжньому. У підсумку після одного з вдалих ударів Дольфа головного героя фільму відвезли в лікарню, де він був змушений перебувати більше тижня. Але тут цікаві факти про боксі тільки починаються.

7. Вельми примітно, що в 2002 році з’явився зовсім новий вид спорту, пов’язаний з традиційним боксом – це шахбокс. Суть цього єдиноборства полягає в тому, що 11 раундів суперники проводять поперемінно за шаховою дошкою і на боксерському рингу. Перемагає той, хто першим поставить противнику мат в грі або ж відправить суперника в нокаут в бою.

8. Сама рекордна сума в світі по заробітку в боксерському поєдинку належить легендарному Майку Тайсону. Всього за92 секунди Майк нокаутував свого суперника Джуліуса Френсіса і заробив 25 мільйонів доларів. Потім в 2001 році у другому бою з Френсісом все настільки були переконані в перемозі Тайсона, що газета The Miror навіть помістила на підошвах Джуліуса рекламу для того, щоб вона потрапила на камеру під час нокаутів.

9. Варто відзначити досить незвичайна пригода, пов’язаний з одним із самих прославлених боксерів в історії, який входив в сотню кращих панчерів світу – Альбертом Райтом. Знаменитий спортсмен славився великою кількістю виграних боїв і особливим стилем бою. Дивно і сумно те, що Райт втопився у власній ванній, невдало послизнувшись і вдарившись головою під час купання.

10. А чи відомо вам, який з знаменитих боксерів за всю свою кар’єру не програв жодного зі своїх поєдинків? І цим чемпіоном є Роккі Марчіано. Більш того, 43 бою з 49 непереможний італієць завершив нокаутами своїх суперників! Як бачите, цікаві факти про боксі дуже пізнавальними.


Назад до списку