Типи пневматичних гвинтівок і яку вибрати для полювання?

На сьогоднішній день пневматичні гвинтівки користуються популярністю у різних сферах: тренувальна або навчальна стрільба, спортивна і розважальна стрілянина, а також самооборона. Ще однією сферою застосування цього виду зброї є полювання. Пневматична гвинтівка для полювання – незамінна помічниця будь-якого мисливця у видобутку качок, куріпок і навіть більш великої дичини. Принцип роботи цього стрілецької зброї полягає в тому, що куля вилітає внаслідок механічного впливу на неї.

Типы пневматических винтовок и какую выбрать для охоты?

Сучасне пневматична зброя володіє поліпшеними характеристиками в порівнянні з аналогами минулих десятиліть. Адже раніше воно було представлено лише кількома моделями. Гвинтівки Іж-38 і МП-512 можна було побачити всюди: на прилавках магазинів і в тирах. Сьогодні ж, якщо ви захочете купити гвинтівку в Україні, то вам доведеться зробити вибір з величезної кількості імпортних чи вітчизняних моделей. Але для початку варто розібратися в їх типи:

 • пружинно-поршнева пневматика (ППП): потужна пружина дає поштовх на поршень, який створює надмірний тиск повітря в компресорі, внаслідок чого відбувається постріл. Перед пострілом пружина обов’язково зводиться. Цей тип пневматичної рушниці для полювання поширений на збройовому ринку. ППП дуже проста у використанні. Її достатньо зігнути навпіл, зарядити і вистрілити. Така модель має як плюси, так і мінуси. До переваг належать: співвідношення якості та ціни, а також відсутня необхідність накачування. До недоліків можна зарахувати неминучість періодичної заміни пружини, шум під час пострілу, який здатний злякати велику дичину. А також не завжди зручно те, що багато часу витрачається на її перезарядку;
 • мультикомпресійна пневматика: гвинтівка Crosman Classic 2100B – одна з найпопулярніших моделей мультикомпрессионного зброї, з яким відмінно впораються і стрілки-професіонали, і новачки. У неї під стовбуром розташований резервуар і помпа, яка служить для закачування повітря. Цей процес здійснюється за допомогою ручного насоса, який є з гвинтівкою одним цілим. У момент натискання на курок повітря виходить з резервуара, створюючи тиск на кулю, внаслідок чого відбувається постріл. У мультикомпрессионных рушниці перед стрільбою слід кілька разів закачати повітря. Переваги: невисока ціна, пружина не вимагає заміни, безшумний постріл і незначна віддача, автономність. Купити пневматичну гвинтівку Crosman варто вже тому, що вона має відмінне співвідношення ціни, потужності і точності;
 • пневматична гвинтівка з попередньою накачуванням або PCP (Pre-Charged Пневматики): це одна з кращих пневматичних гвинтівок для полювання без ліцензії. Її ще називають пневмобаллонная. Кожна модель оснащена резервуаром, в якому знаходиться стиснене повітря. Він подається в резервуар спеціальним насосом або через балон. Тиск в пневматичній гвинтівці цього типу дорівнює 200 – 300 бар. До недоліків варто віднести: високу ціну і необхідність мати при собі насос або балон для накачування повітря. Переваги: безшумна, точна і найпотужніша пневматика. Багатозарядна пневматична гвинтівка дозволяє зробити від 20 до 100 пострілів без додаткової перезарядки. Класичними моделями зброї цього типу є пневматична гвинтівка «Хортиця» і гвинтівка «Отаман». Серед оновлених моделей добре відома пневматична гвинтівка «Єгер», придбати яку можна не виходячи з дому в «Лізі Спорту»;
 • газобалонні пневматичні гвинтівки або СО2 пневматика: використовуються для полювання на птахів і дрібних тварин. В гвинтівках цього типу куля розганяється під дію вуглекислого газу, який знаходиться в спеціальному балончику під тиском 50-70 бар. Такі пневматичні гвинтівки дешеві порівняно з ПСП, і вони здатні випустити серію автоматичних пострілів. Але під час полювання можуть виникнути складні ситуації із-за того, що СО2 погано переносить перепади температури. Тому багато мисливців реконструюють гвинтівки цього типу і закачують замість вуглекислого газу звичайний повітря.

В інтернет-магазині «Ліга Спорту» ви можете придбати пневматичні гвинтівки будь-якого типу за доступною ціною.

Типы пневматических винтовок и какую выбрать для охоты?

Рейтинг пневматичних гвинтівок від вітчизняних та закордонних виробників

Пневматичні гвинтівки «Хатсан»

Першість на вітчизняному збройовому ринку належить пневматичної гвинтівки «Хатсан 125». Вона відноситься до класу «магнум» і є представником типу пружинно-поршневої пневматики. Модель відмінно підходить для полювання на птахів з відстані близько 75 метрів.

Hatsan Striker Edge – гвинтівка поворотного типу з ложем у вигляді пістолетною рукояті. Незважаючи на низьку ціну моделі, в процесі її виробництва використовується якісний пластик. А щоб зброя не выскальзывало з рук, передбачені гумові вставки. Стовбур виконаний з якісної збройової сталі. Досить потужна пневматична гвинтівка Hatsan підходить для полювання на дрібну дичину.

Багатозарядна пневматична гвинтівка PCP Hatsan AT44PA Air Rile також користується успіхом у мисливців. В її магазин заряджається один патрон. Ця модель найпотужніша серед своїх побратимів. Всі моделі гвинтівок «Хатсан» представлені в каталозі нашого інтернет-магазину, їх можна придбати, відвідавши сайт ligasporta.com.ua.

Пневматична рушниця «Діана»

Пневматична гвинтівка з боковим взводом Diana – це універсальна німецька гвинтівка пружинно-поршневого типу. Її корпус і приклад виготовлені з дерева. Вона характеризується звуженням стовбура до дульному зрізу, що забезпечує високу точність і купчастість пострілу. Потужне рушницю оснащений компенсатором віддачі, завдяки чому вона мінімальна. Але варто також відзначити, що компенсатор робить гвинтівку важче. Порівняно з пневматичною гвинтівкою «Хантер», така модель має більш високу ціну, але це виправдано. Завдяки хорошій скорострільності і можливості перезаряджати її за короткий час (всього декілька секунд), ви швидко оціните її переваги. А звернувшись в інтернет-магазин «Ліга Спорту», зможете купити пневматичну гвинтівку «Діана» за доступною ціною.

Пневматичні гвинтівки Gamo

Зброя Gamo – пневматичні гвинтівки з газовою пружиною. Ці вироби іспанських виробників широко відомі серед мисливців нашої країни. Завдяки тому, що за дизайн всіх моделей відповідають справжні фахівці своєї справи, вони володіють привабливим зовнішнім виглядом. Компанія випускає багато моделей гвинтівок, які мають різну комплектацію, але однакове пристрій. Часто використовується для полювання пневматична гвинтівка Gamo з серії «Хантер» має наступні характеристики:

 • взвод виконується за допомогою перелому стовбура;
 • приклад виготовлений з натурального дерева і оснащений регульованою щокою, що забезпечує додатковий комфорт при стрільбі;
 • завдяки вентилируемому затыльнику, віддача зводиться до мінімуму;
 • мушка з фібергласовим нитками робить гвинтівку більш точної;
 • при необхідності на алюмінієву планку можна встановити оптичний приціл.

Купити пневматичну гвинтівку «Гамо», як і будь-яку іншу, можна недорого в інтернет-магазині Liga Sporta.

Пневматична гвинтівка «Чайка»

Найкраща пневматична гвинтівка українських виробників – «Чайка». Крім того, виріб користується популярністю і за межами нашої країни. Вітчизняні розробники взяли все найкраще від подібних моделей інших виробників і створили оптимальне рушницю, яка характеризується:

 • присутністю газової пружини, що захищає виріб від вібрацій під час пострілу;
 • рівномірним і плавним взводом;
 • відсутністю втрати тиску, в тому числі і при тривалому зберіганні;
 • наявністю сталевий прицільної планки, яка регулюється в двох площинах.

При купівлі пневматичної гвинтівки «Чайка» Харківського заводу зброї «латек» ви також отримуєте заводське гарантійне обслуговування.

Типы пневматических винтовок и какую выбрать для охоты?

Особливості пневматичних гвинтівок

Численні відгуки про пневматичні гвинтівки дозволяють припустити, що їх актуальність зростає з кожним днем з ряду причин:

 • ціна пневматичних гвинтівок набагато нижче, ніж у вогнепальних рушниць;
 • пневматика для полювання калібру 4,5 мм не потребує додаткових дозволів і реєстрацій, а також наявності сейфа для зберігання;
 • широкий асортимент фірмових виробів як з оптичним прицілом, так і без нього, які розрізняються за технічними характеристиками, принципом дії, а головне – по вартості;
 • практично всі моделі характеризуються хорошою щільністю і точністю пострілів;
 • вироби відрізняються безшумністю під час стрільби, а також мають невелику віддачу.

Сучасний збройовий ринок представлений величезною кількістю моделей різноманітної пневматики. Але яку пневматичну гвинтівку вибрати, вирішувати вам, спираючись на два основних параметри:

 • потужність або енергія: надається гвинтівкою кулі в момент пострілу. Її одиницею виміру є джоуль. Гвинтівки з енергією до 7,5 Дж відносяться до малопотужним і позначаються літерою F. Гвинтівки з літерою J характеризуються енергією до 16,3 Дж. Їх дальність прицільної стрільби підвищується. Букви FAC говорять про те, що потужність становить 28 – 30 Дж і вище. Це зброя здатна стріляти ще далі;
 • точність і купчастість стрільби: при однаковому прицілюванні і незмінних зовнішніх умовах ви маєте можливість декілька разів поспіль робити постріли в одну і ту ж мішень.

Якщо ви вирішили придбати пневматичну гвинтівку, але у вас виникли сумніви з вибором моделі або додаткові питання, то наші фахівці допоможуть вам порадою.


Назад до списку