Такий загадковий і популярний Crosman

5 Червня 2017 0:00

// Пневматична зброя

Такой загадочный и популярный Crosman

Стрільба з пневматичних гвинтівок, на сьогоднішній день, стала абсолютно доступним для кожного проведенням часу. Використовувати досить потужна зброя можуть дозволити собі не тільки любителі «ходовий полювання» (на дрібних шкідників за певним маршрутом), але і просто люди, охочі постріляти по банкам на дачі на вихідних.

З одного боку, великий асортимент пропонованих товарів по пневматиці — це просто чудово, а з іншого — затягує процес вибору. Особливо, якщо ви новачок. Адже мало купити гвинтівку, її ще треба чимось заряджати. Асортимент снарядів для зброї настільки великий, що очі розбігаються. Так як же вибрати потрібні кулі для вашої гвинтівки, щоб стрільба доставила масу задоволення? Розберемося на прикладах снарядів від всесвітньо відомої марки «Crosman». У межах цієї статті розглянемо калібр 0.177(4.5 мм), так як він найбільш поширений і на нього не потрібно дозвільних документів.

Кулі для пневматичної зброї відрізняються виконанням в різних форм-факторах. Кожен тип кулі веде себе по-різному після того, як залишає канал ствола гвинтівки. І кулі Crosman тут не виняток. Відмінною особливістю свинцевих куль Crosman є їх склад. Кулі, виготовлені цією фірмою на 98% складаються з свинцю. Але для додання їм більшої твердості в сплав додані такі легуючі домішки, як сурма, нікель, кобальт, хром, цинк, залізо, олово і сурма (вони змінюють структуру кристалічної решітки і надають сплаву нові, поліпшені властивості).

Ця особливість має ряд переваг: це і мінімальне освинцовывание каналу ствола (залишки свинцю на нарізах в каналі ствола, що впливають на поведінку кулі при пострілі, траєкторію польоту і точність пострілу), і найменша деформація при транспортуванні (спортсмени при підготовці до відповідальних стрільби навіть зважують кожну кулю, миють у спеціальних розчинах і ретельно калібрують, роблячи відбраковування куль навіть з ледь помітним застряганням спідниці).

Crosman Field Target (0.68 р. кал. 4.5 мм) Один з найбільш популярних боєприпасів, володіє прекрасною траєкторією з хорошими показниками купчастості на середніх і дальніх дистанціях. Підходить для будь-яких пневматичних гвинтівок «магнум» класу з дуловою енергією порядку 16-28 Джоулів. Застосування даних куль в гвинтівках малої потужності недоцільно із-за низької швидкості на виході з каналу ствола. Crosman Premier має ту ж форму і ті ж балістичні характеристики, але важить трохи менше — 0,51 р. Відповідно, підходить для пневматичних гвинтівок малої потужності.

Такой загадочный и популярный Crosman

 

Crosman Premier Hollow Point (0.51 р. кал. 4.5 мм). Підходить для основної маси пневматичних гвинтівок з дуловою енергією близько 7 Джоуль на малих і середніх відстанях. Прекрасний вибір для plinking’а (стрільби по нестандартним мішенях, а також для знищення дрібних гризунів і шкідників), з-за збільшеної експансивності (здатності кулі розширюватися, збільшувати свій діаметр при попаданні в м’яку середовище). До речі, активні стрілки називають кулі «Hollow Point» від Crosman (кулі з поглибленнями в головній частині), «загадковими». Начебто не повинні вони летіти далеко і точно, а летять. У спортивному середовищі вже стало аксіомою, що кращими балістичними характеристиками володіють кулі з круглої головною частиною.

 

Такой загадочный и популярный Crosman

 

Кулі з плоскою головкою (з вилученням або без), мають погану настильну траєкторію з-за великого лобового опору. Враховуючи набагато гірше поведінку в повітрі, порівняно з кулями мають круглу головну частину, виробник іде на компроміс. І, як результат, з’являються кулі зі збільшеною пробивною здатністю. У головну частину таких куль виробник вставляє наконечники з різних матеріалів. І ось, нарешті, у Crosman’а з’являється аналог — JSB Polymag (кулі JSB виготовляються чеською компанією Josef Schulz Bohumin, лідером на ринку боєприпасів для пневматики), тільки дешевше. Це Crosman Destroyer (0.51 м, кал. 4.5 мм). Умови використання ті ж, що і Crosman Premier Hollow Point, тільки дана куля володіє ще більшою експансивністю.

 

Такой загадочный и популярный Crosman

Окремим класом варто вивести гострі кулі. Яскравий представник цього класу — Crosman P177 (0.45 р. кал. 4.5 мм) із збільшеною проникаючою здатністю і середнім аеродинамічним опором. Подібними характеристиками і формою конуса володіють кулі Crosman Super Point (0.51 р. кал. 4.5 мм) (не плутати з Hollow Point)

 

Такой загадочный и популярный Crosman 

Lead free Super Point (0.26 р. кал. 4.5 мм) виконані з бессвинцового сплаву. З-за малої ваги (всього 4 грана, що становить 0,26 грама), мають дуже високу початкову швидкість, близьку до надзвукової. При пострілі відбувається дуже гучний хлопок переходу звукового бар’єру в 331 м/с, що може сподобатися початківцям аирганерам. Однак, категорично заборонено використовувати цей вид куль для пружинних пневматичних гвинтівок магнум-класу (це не відноситься до пневматики з попередньою накачуванням (РСР — Pre Charged Пневматики). Легка куля не створює необхідного тиску і відбувається майже холостий постріл. Вся енергія пружини витрачається на удар манжети про циліндр з усіма витікаючими наслідками. Неякісна пружина може навіть лопнути. На даний момент у Crosman’а є полегшені кулі у всіх форм-факторах для гвинтівок малої потужності, а також пістолетів.

Ще один цікавий клас куль — це матчеві, призначені для стрільби по паперових мішенях на змаганнях, для тренування спортсменів. Отвори, зроблені цими кулями рівні, без рваних країв. Яскравими представниками даного класу є Crosman Legacy Match (0.51 р. кал. 4.5 мм), Crosman Competition (0.48 р. кал. 4.5 мм), а також Crosman G177 (0.51 м, кал. 4.5 мм).

 

Такой загадочный и популярный Crosman

Кулі Crosman здатні задовольнити запити навіть самих вишуканих і вимогливих покупців. Це радує. Але є в цій бочці меду і одна маленька ложка дьогтю. Останнім часом з’явилося дуже багато підробок. Це відома біда всіх іменитих брендів. Тому купувати даний товар потрібно тільки у продавця з позитивною репутацією. Про те, як не стати жертвою обману — дивіться відео нижче.

 

 

 


Назад до списку