Стрілянина шумовими патронами: безпечно і дуже голосно

1 Червня 2017 0:00

// Пневматична зброя

Стрельба шумовыми патронами: безопасно и очень громко

Шумові патрони покликані імітувати стрілянину бойової зброї. Постріл у повітря з такого пістолета гарантовано відлякає агресивно налаштованих проти вас тварин і навіть людей. Це відмінний варіант для безпечної самооборони, адже у виробах відсутня вражаючий елемент, що робить продаж і використання такої зброї вільної, без обмежень.

Поранення від дії холостого боєприпасу можна отримати лише в результаті взаємодії порохових газів зі шкірою, які з високою швидкістю вивільняються в момент пострілу. Витрачати для цієї мети бойовий патрон недоцільно і небезпечно. З поставленим завданням чудово справляються шумові патрони. Ці боєприпаси позбавлені бойової частини, тому мають досить широку сферу застосування.

Стрельба шумовыми патронами: безопасно и очень громко

Основні конструктивні особливості шумових патронів

Основна особливість шумових патронів – це відсутність у них вражаючого елемента. У виробі немає ні кулі, ні дробу. Заряд пороху, який у бойових снарядах виконує основну роботу, тут використовується вхолосту. В процесі запалення заряду відбувається вивільнення порохових газів, що супроводжується звуковою хвилею. Відсутність бойової частини визначає і саму конструкцію шумових патронів, які за своїм зовнішнім виглядом дуже схожі на холості набої.

У спорядженому стані боєприпаси мають передню кромку, обтиснуту у формі зірочки. Шумовий патрон представляє собою удосконалений виріб. На відміну від холостих виробів шумові боєприпаси оснащуються пластиковою пробкою (кулею), яка руйнується в момент пострілу. Така технологія дозволяє не тільки підсилити звуковий ефект в момент пострілу, але і забезпечує багаторазове застосування гільз.

Незважаючи на те, що шумові патрони, як і холості вироби, не несуть прямої загрози, їх застосування вимагає додержання певних заходів обережності. Фізичне каліцтво при використанні подібних виробів можна отримати тільки з дуже близької відстані при невмілому поводженні з боєприпасами та зброєю. Крім порохового заряду, що становить зарядну частина, патрони мають капсуль. Цей елемент конструкції під дією ударного механізму запалює порох.

———

Поранення від дії холостого боєприпасу можна отримати лише в результаті взаємодії порохових газів зі шкірою, які з високою швидкістю вивільняються в момент пострілу.

———

Стрельба шумовыми патронами: безопасно и очень громко

Основні технічні характеристики шумових патронів

Патрони уніфіковані під калібр 9 мм, тому можуть застосовуватися практично з усіма відомими і поширеними стартовими та газовими пістолетами. Всі вироби відрізняє:

  • практичність в експлуатації;
  • збалансованість заряду і досягається звукового ефекту;
  • максимальна безпека під час експлуатації;
  • помірна вартість.

———

На сьогоднішній день випускаються травматичні патрони, оснащені гумовою кулею, неодружені і газові боєприпаси, калібр яких становить 9 мм.

———

Калібр 9 мм вважається пистолетным, тому і отримав досить широке поширення. Всі вироби випускаються в одній комплектації і мають ідентичну конструкцію з невеликими технічними відмінностями, зумовленими модифікацією використовуваної зброї. Для стартових револьверів зазвичай використовуються холості патрони торгової марки ТЕРЕН -3М, мають інші габаритні розміри і менший заряд. Як правило, стандартна упаковка комплектується 50 патронами, незалежно від того або іншого виробника.

Стрельба шумовыми патронами: безопасно и очень громко

Шумові патрони турецької компанії OZKURSAN. Ідентичні за своїм зовнішнім виглядом з виробами інших виробників

Шумові і холості патрони калібру 9 мм користуються популярністю не тільки власниками стартових пістолетів, але також і револьверів. Відрізняє їх не лише вартість і сфера застосування, але і різний звуковий ефект. Рівень шуму у всіх виробів не перевищує 125 дБ, що є граничним порогом для безпечного застосування.

———

 Рівень шуму 165-185 дБ є критичним для слуху людини. Такими характеристиками володіють шумові патрони і гранати, використовувані в бойових спеціальних цілях.

———

Бренди:

Серед брендів, боєприпаси яких користується на сьогоднішній день попитом, можна відзначити як вітчизняні компанії – виробники, так і зарубіжні фірми.

Холості, сигнальні та шумові патрони, що випускаються ТОВ НВП «Еколог», Україна — це добре знайомі у нас в країні і за кордоном вироби. З 1991 року підприємство займається випуском різних боєприпасів для пістолетів, револьвером і рушниць.

Не менш відома на ринку боєприпасів продукція харківських зброярів. Компанія ZBROIA починає свою історію з 2012 року. Сьогодні продукція цієї компанії добре відома не тільки в Україні, але і за кордоном. Асортимент продукції, що випускається під брендом ZBROIA, включає в себе цілий перелік найрізноманітніших боєприпасів практично під всі види стрілецької зброї.

З іноземних компаній, які представлені на нашому ринку, можна виділити турецькі торговельні марки Zuber і Ozkursan. Вироби цих виробників з’явилися порівняно недавно і вже зуміли досить серйозно потіснити продукцію інших виробників. Холості патрони турецького виробництва відрізняє якість виготовлення і висока ступінь надійності. За своїм звуковим характеристикам патрони турецького виробництва значно перевершують зразки вітчизняних виробників.

Висновки

Стрільба холостими патронами зі стартових і газових пістолетів стане для вас не тільки приємним задоволенням, але і забезпечить вам необхідну безпеку. Звуковий ефект, який виходить при стрільбі шумовими боєприпасами, достатній для імітації застосування бойової зброї.


Назад до списку