Розбираємося у видах боєприпасів для пневматичної зброї

7 Квітня 2017 0:00

// Пневматична зброя

Разбираемся в видах боеприпасов для пневматического оружия

Підібрати снаряди, для тільки що купленої пневматичної рушниці або пістолета, не така вже важка задача. Головне що потрібно знати — тип патронів саме для Вашого зброї. У цій статті розберемося, які, на сьогоднішній день, кулі представлені на ринку, у чому їхня відмінність і особливості.

Різновиди патронів для пневматичної зброї

Пневматичні гвинтівки і пневматичні пістолети використовують в якості патронів:

  • Свинцеві кулі (нарізний ствол)
  • Патрони Флобера (револьвери)
  • Шумові патрони (стартові пістолети)
  • Кульки ВВ (гладкий ствол)

Свинцеві кулі

Найбільш популярними боєприпасами, використовуваними в нарізній пневматичну зброю, є свинцеві кулі, наприклад, диаболо (diabolo). Кулі можуть бути виготовлені з олова або з комбінації матеріалів, таких як пластмаса з пластиковим покриттям. Пневматична зброя зі свинцевими кулями зазвичай призначена для стрільби в тирі або на полігоні, полювання на дрібну дичину, і має калібр 0,177 (діаметр 4,5 мм) або 0,22 (діаметр 5,5 — 5,6 мм), рідко зустрічаються калібри 0,20 та 0,25 (діаметри 5,0 мм і 6,4 мм відповідно). Свинцеві кулі підходять для більшості пневматичних гвинтівок, таких як, Hatsan Striker Edge – потужна гвинтівка з плавним спусковим механізмом або для дуже серйозної гвинтівки Crosman Vantage c оптичним прицілом. Свинцевими кулями заряджаються також пневматичні пістолети. Наприклад, американський пістолет Crosman American Classic 1377 з подовженим стволом або екзотичний Gamo PT-80 Tactical з прицілом, глушником та підствольним ліхтариком.

Читайте також наші оглядові статті по свинцевим кулям від Crosman і JSB.

Разбираемся в видах боеприпасов для пневматического оружия

Кульки ВВ

Кульки ВВ колись були найпоширенішим боєприпасом до пневматичної зброї в США. Кульки BB — різновид дробу, зазвичай виготовлені з сталі з мідним або цинковим покриттям, діаметром 4,5 мм для пістолетів 177 калібру з гладкими стволами. Можуть бути прийнятно точними, при стрільбі на малих відстанях. Використовуються для навчання і тренувальної стрілянини. Кульки ВВ підходять для великої кількості пневматичних пістолетів, у тому числі і напівавтоматичний пістолет Crosman C11 і SAS Makarov – пневматичний аналог знаменитого пістолета Макарова. Кульки ВВ використовуються деякими видами пневматичних гвинтівок, таких, як Crosman Comrade AK, Umarex Morph 3X, Umarex K MP5-PDW. Якщо все ще сумніваєтеся в тому, який пістолет вибрати, радимо почитати наші рекомендації.

Читайте також нашу оглядову статтю по кулькам ВВ.

Разбираемся в видах боеприпасов для пневматического оружияПатрони Флобера

Патрони Флобера – конічні малопотужні патрони, зазвичай 0.22 калібру, з зарядом без пороху. Постріл відбувається за рахунок займання газів. Використовуються для тренувальної, розважальної стрільби в тирі, для відстрілу дрібних гризунів з малої відстані. Патрони Флобера використовуються в револьверах, таких, як надійні і довговічні револьвери українського виробника Zbroia PROFI , витончені револьвери «Латек» Сафарі або лаконічний і зручний Stalker Titanium . Ми рекомендуємо вибирати револьвер з урахуванням довжини ствола, спускового механізму і особливостей барабана.

Читайте також нашу оглядову статтю патронів Флобера від чеської компанії Sellier & Bellot.

Разбираемся в видах боеприпасов для пневматического оружияШумові патрони

Шумові (або холості) боєприпаси – патрони без балістичного заряду, патрони до яких немає кулі. Передній край гільзи (де зазвичай розташовується куля) обтиснений у вигляді зірочки або завальцован по периметру. Застосовуються холості патрони для шумового ефекту (при обороні або відлякування тварин), при театральних постановках, в кінематографі, на турнірах і змаганнях, а також для залучення уваги. Шумовими патронами заряджаються стартові пістолети: Шмайсер ПСШ-790 (український аналог Вальтера ППКС), Ekol Major Black і багато інших.

Разбираемся в видах боеприпасов для пневматического оружияБренди і виробники

Неймовірно велика кількість виробничих компаній світу займаються пневматичною зброєю, набоями та комплектуючими. Зупинимося на деяких з них.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЮМАН» – українське підприємство з 20-ти річним досвідом виробництва конструкцій з металу, в тому числі спортивного обладнання. Крім цього, ТОВ «ЛЮМАН» випускає кулі для навчальної, розважальної та спортивної стрільби. Всі технології, комплектуючі та робоча сила, є виключно українськими. У тестуванні і вдосконалення продукції беруть участь українські спортсмени та майстра спорту зі стрільби. В результаті досягається високий рівень продукції при чудовому співвідношенні «ціна – якість». Так, кулі для професійних спортсменів, серії Field Target характеризуються експансивністю і високою точністю.

Компанія Sellier & Bellot – одна з найстаріших Чеських машинобудівних підприємств, випускає свою продукцію, починаючи з 1825 року. Sellier & Bellot виробляє широкий асортимент пістолетних, рушничних і дробових боєприпасів для полювання та спорту. Компанії належить 21 товарний знак, зареєстрований у 75 країнах світу. Продукція Sellier & Bellot відрізняється не токсичністю, стійкістю до корозії, відсутністю важких металів. Щоб забезпечити якість продукції, впроваджена ефективна система управління якістю. Продукція регулярно, протягом 12 років, проходить атестацію у відповідності зі стандартом ISO 9001/2009 і має сертифікат відповідності вимогам зазначеного стандарту. Всі боєприпаси для цивільного ринку проектуються, виготовляються та випробовуються у відповідності зі стандартами Постійної міжнародної комісії по випробуванню вогнепальної зброї (CIP). Компанія є спонсором престижних міжнародних змагань зі стрільби. Крім великого асортименту цивільної та спортивної продукції, компанія виробляє спеціальну продукцію для збройних сил. Тому система управління якістю доповнено вимогами стандартизації НАТО.

Разбираемся в видах боеприпасов для пневматического оружия

Кулі та патрони німецького виробника Haendler&Natermann, з невеликого містечка Ханн-Мюнден, відрізняються високою щільністю і чіткими краями пробоїн. Це досягається системою ретельного контролю в поєднанні з новітніми розробками спеціальних сплавів, які зменшують освинцовывание стовбура. Кулі Haendler&Natermann володіють справжнім німецьким якістю, заснованим на традиціях та історії підприємства, яка починається з 1930-х років, і з виробництва листового свинцю, потім свинцевого дробу і куль різного калібру.

Компанія JSB Match Diabolo a.s. досить молода, вона заснована в 1991 році. А її засновник — колишній стрілець і тренер. Після закінчення своєї спортивної та тренерської кар’єри, зайнявся виробництвом боєприпасів. Враховуючи свій особистий досвід в цій області, провів дослідження, зробив деякі розробки, виготовив штампувальні машини. Сьогодні компанія розвивається у тому ж напрямку. Найважливішими характеристиками вироблених боєприпасів є якість, яке гарантується унікальною технологією. Якість продукції доведено кращими стрілками, експертами в цій області, ентузіастами авіаційної стрільби. Для подальшого покращення якості і властивостей боєприпасів JSB MatchDiabolo інвестує в нові інноваційні технології щороку. Продукція компанії з успіхом продається в 32 країнах, що експортується на ринки США, Росії, Японії і Європи.

Разбираемся в видах боеприпасов для пневматического оружия

Висновки

Вибір патронів здійснюється у відповідності з потребами стрілка, областю застосування, бажаним результатом та наявністю відповідного типу пневматичної зброї. Для гвинтівок і пістолетів з нарізними стволами використовуються свинцеві кулі. Для гладкоствольної зброї – кульки ВВ. Патронами Флобера заряджаються револьвери, а стартові пістолети використовують шумові патрони. Вибір виробника дещо ускладнює ситуацію. Для цього потрібно визначитися з видом діяльності, якою збираєтеся займатися: кульова стрільба в тирі, спортивні змагання, полювання. Обов’язково зверніть увагу на українських виробників. Українські патрони володіють відмінними характеристиками, мають сертифікати, що дозволені для застосування на території України.


Назад до списку