Пружинно-поршнева гвинтівка. Все, що потрібно знати перед купівлею

6 Квітня 2017 0:00

// Пневматична зброя

Пружинно-поршневая винтовка. Все, что нужно знать перед покупкой

Вибір пневматичної гвинтівки — справа відповідальна. Перед покупкою варто визначитися з типом свого майбутнього зброї. На сьогоднішній день виділяють 3 основних види:

-мультикомпресіонні, компресійні та газобалонні;

-з попередньою накачуванням PCP (PreCharged Pneumatic);

-пружинно-поршнева пневматика (ППП).

Детальніше почитати про кожному виді пневматичних гвинтівок можна в нашій статті “Яку пневматичну гвинтівку вибрати? Ваше перше зброю». Ми ж докладно зупинимося на останньому і найпопулярнішому, на сьогоднішній день, тип пневматичних гвинтівок — пружинно-поршневому.

Принцип роботи ППП

Пружинно-поршнева пневматична гвинтівка, іменована також ППП або PPP, в своєму механізмі містить потужну пружину, яка шляхом заломлення стовбура або важеля взводу стискається. Розправляючись, вона рухає поршень, який, у свою чергу, виштовхує кулю. Такі гвинтівки дуже прості в обігу і є чудовим варіантом першого пневматичної довгоствольної зброї. Догляд за ППП елементарний, і з цим завданням легко впорається навіть новачок.

Пружинно-поршневая винтовка. Все, что нужно знать перед покупкой
Види пружинно-поршневої пневматики

ППП — гвинтівки поділяють на два види в залежності від способу зведення важеля:

-Зведення шляхом «переломки» стовбура. Найбільш популярна і відома модель – МР-512. Найчастіше її використовують в тирі, чим і заслужила собі друге ім’я – «воздушка-тировушка» або «мурка».

-Зведення за допомогою бічного або підствольного важеля. Такі моделі «воздушок» більш точні і зручні. Відрізняються високою щільністю стрільби.

Поділ ППП-гвинтівок по потужності

Потужність(енергія) гвинтівок вибита на зброю у вигляді латинських літер-позначень:

Малопотужний зброю «F» – дульна енергія 7,5 Дж (швидкість кулі (0,51 г) — 170 м/с). Така зброя продається без дозволу і обмеження до застосування.

Середньої потужності «J» – дульна енергія 16,3 Дж (швидкість кулі (0,51 г) 270-320 м/с). Дальність стрільби, порівняно з малопотужної пневматикою, збільшується на 50-70 метрів. В Україні немає обмеження на придбання такої зброї.

Підвищеної потужності «FAC» – енергія понад 16,3 Дж. Відмінні для стрільби на відкритому повітрі, тому що траєкторія польоту кулі не залежить від навколишніх умов. Але слід врахувати, що для такої зброї необхідна покупка певного виду важких куль.

Звертаємо увагу на деталі

Перед покупкою гвинтівки зверніть увагу на стовбур зброї, оскільки від його якості буде залежати точність пострілу. У місці, куди вставляється куля (казенна частина), повинна бути маленька фаска, яка не дає пулі деформуватися в момент перезарядження. Деякі виробники випускають моделі без фаски, тим самим зменшують відсоток купчастості пострілів. Для більшої точності попадання в ціль задумайтеся про купівлю прицілу з якісним і надійним кріпленням (якщо він не йде в комплекті).

Варіанти прицілу для пружинно-поршневий гвинтівки виділяють наступні:

-Відкритий (механічний) приціл складається з мушки та цілика. Для любителів класики;

-Лазерний целеуказатель — використовується малопотужний лазерний промінь;

-Оптичний приціл – оптичний прилад з лінзами.

Докладніше про те, як вибрати оптичний приціл для пневматичної гвинтівки можна почитати в нашій статті
Пружинно-поршневая винтовка. Все, что нужно знать перед покупкой

Задумайтеся про купівлю та встановлення газової пружини для вашої гвинтівки. З нею ваша зброя збільшить потужність (до 15%), знизить віддачу після пострілу, зробить звук пострілу не таким гучним, а перелом стовбура буде більш плавним і приємним. Про те, як вибрати газову пружину читайте в нашій статті «Чому краще купити газову пружину для пневматики?».

Бренди

Нижче наведемо невеликий огляд найбільш популярних ППП-гвинтівок нашого магазину:

Hatsan Striker Edge
 

Пневматична гвинтівка калібру 4.5 мм, яка за досить-таки невеликій вазі в 2.9 кг, має хорошу потужність пострілу (початкова швидкість 305 м/с). Високу купчастість стрільби забезпечить якісний нарізний ствол, виготовлений з міцної збройової сталі. Має додаткове захисне покриття. Пневматичну гвинтівку Hatsan Striker Edge можна використовувати в поганих погодних умовах, завдяки зручному прикладу «Скелетон» з гумовими вставками і насічками. Така зброя не вислизне з рук навіть у дощову погоду.

Crosman Optimus

Класична пружинно-поршнева гвинтівка Crosman Optimus є відмінним представником елегантного пневматичної зброї. Потужна ( 365 м/с), легка (до 3 кг) і зручна. Ложе з деревини твердих порід, з подщечником «монте карло» і гумовим потиличником забезпечують комфортну стрілянину і зменшують віддачу. Ствол нарізний з високоміцної збройової сталі. Приціл відкритий, але передбачена установка оптичного прицілу.

Umarex Hammerli Hunter Force 900 Combo

Поєднання класики і швейцарської якості. Пневматична гвинтівка Umarex Hammerli Hunter Force 900 Combo характеризується високою щільністю пострілу, хорошою потужністю (305 м/с), якісними деталями і зборкою, а також дуже зручною системою прицілу — оптикою з відбудовою паралакса 6х42. Класичний зручний приклад з натурального дерева оснащений спеціальною накладкою на потиличнику, завдяки якому сила віддачі значно зменшується. Umarex Hammerli Hunter Force 900 Combo – одна з кращих в своїй категорії.

Висновки:
Пружинно-поршнева гвинтівка стане відмінним вибором початківця любителя зброї. Невисока вартість, відмінна надійність механізму, легкість у використанні – основні плюси такого типу пневматики. Асортимент ППП-гвинтівок можна оцінити на нашому сайті у спеціальному розділі. Вдалих покупок!


Назад до списку