Пневматична зброя: яке воно буває

2 Вересня 2014 0:00

// Пневматична зброя

Пневматическое оружие: какое оно бывает

Пневматическое оружие: какое оно бываетПневматичну зброю можна в цілому розділити на п’ять типів в залежності від способу його дії:

  • компресионное;
  • мультикопрессионное;
  • пружинно-поршневе;
  • СО2;
  • РСР;
  • Air Cartridge (пневматичний патрон).

Компресионное зброю

У компресійного зброї енергія пострілу залежить від густини стисненого повітря, що накачується з допомогою важеля, з’єднаного з поршнем. У цій пневматики немає віддачі. При низькій потужності пострілу компресионное зброя має хорошу точність і повторюваність.

Мультікомпрессіонное зброю

У цьому типі зброї куля рухається завдяки стиснутого повітря, що нагнітається в компресійну камеру за допомогою 2 — 10 рухів важеля насоса. Отже, чим вище потужність пострілу і швидкість кулі потрібно, тим більше повітря необхідно. Наприклад, ви можете купити пневматичну гвинтівку Crosman M4-177KT tan, яка працює на цій системі за нерегульованим спуском і неавтоматичних запобіжником. Мультікомпрессіонное зброя має хорошу точність, хоча і не найвищу. Також його безсумнівним плюсом є відсутність віддачі при стрільбі і змінна потужність.

Пружинно-поршневе зброю

Цей тип пневматики вважається найбільш популярним і простим в обслуговуванні і стрільби. Таку зброю дуже надійно і довговічно. Якщо ви будете вчасно замінювати всі манжети і пружини гвинтівки, то вона прослужить вам дуже довго. Коли стрілець натискає на спусковий гачок, поршень всередині циліндра зброї рухається вперед і виштовхує повітря, який і є основною рушійною силою для кулі. Коли при «переламуванні» стовбура зброї поршень доходить до упору, він замикається спусковим механізмом. У такої зброї зазвичай є подвійна віддача, але і ця проблема виправлена завдяки спеціальним блокуючим конструкцій. Наприклад, у пневматичної гвинтівки Crosman Optimus (4×32) є спеціальний гумовий потиличник, який компенсує віддачу. А початкова швидкість кулі становить до 365 м/с, так що дана модель пневматики відмінно підійде для стрільби на дальню дистанцію.

CO2-зброя

У цьому типі пневматики використовують не повітря, а стиснене вуглекислий газ. Саме він забезпечує енергію пострілу. Газ знаходиться в балончиках з 8 або 12 грам. Взвод у цієї зброї дуже легкий, а віддачі немає. Точність у такий пневматики дуже висока, а повторюваність хороша. Наприклад, пневматичний пістолет KWC Colt 1911 KMB-76 AHN full metal стріляє зі швидкістю 100м/с з допомогою 12-грамового CO2 балончика і має 19 кульок ВВ в магазині. Цей пістолет примітний тим, що у нього є функція імітації віддачі, яка при стрільбі додасть відчуття пострілу з цього бойової зброї.

PCP (precharged pneumatic)

У цій системі основною силою також є стиснене повітря. Він перекачується через спеціальний змінний балон з акваланга в резервуар, вбудований в гвинтівку. Цей резервуар дуже місткий, що дозволяє здійснити від 50 до 100 пострілів від однієї заправки. Також є моделі, які здатні зробити до тисячі пострілів. У PCP змінна потужність, легкий взвод і відсутній віддача. Якщо ви вирішили купити пневматику типу PCP, зверніть увагу на пневматичну гвинтівку Hatsan BT65-RB + насос Hatsan. Це зброя калібру 4,5 має регульований спуск, пристосування для стравлювання резервуара, неавтоматичний запобіжник і два барабана. Також в комплекті з гвинтівкою йде спеціальний насос, за допомогою якого накачується повітря в резервуар зброї.

Пневматичний патрон (Air Cartridge)

Такий патрон являє собою резервуар і кулю 2 в 1. У пневмопатронах замість пороху знаходиться стиснене повітря використовується пулька для пневматичної зброї замість кулі. При пострілі бойка вдаряється про штоку клапана, який розташовується в дінці гільзи. Патрони заправляються за допомогою насоса через спеціальний адаптер. Стрільба з пневмопатронами дуже швидка і майже напівавтоматична, але і коштує такий патрон чимало.


Назад до списку