Мультикомпресійна гвинтівка: зброя для серйозних завдань

11 Квітня 2017 0:00

// Пневматична зброя

Мультикомпрессионная винтовка: оружие для серьезных задач

На сьогоднішній день, асортимент пневматичної зброї в магазинах настільки великий, що підбір «правильної» гвинтівки навіть для більш-менш досвідчених стрільців, без сторонньої допомоги, вельми скрутним. Одним з найпопулярніших видів гвинтівок є компресійні. Але що, якщо хочеться ще більшої потужності і комфорту при стрільбі? У цьому випадку, варто звернути увагу на мультикомпресійний тип пневматичної зброї.

Мультикомпрессионная винтовка: оружие для серьезных задач

Сьогодні пневматику поділяють по потужності на три основних типи, в залежності від конструкції:

— з пружинним поршнем;

— з використанням стисненого вуглекислого газу.

— з повітряної накопичувальної камерою;

В пружинно-поршневому зброю поршень переміщається за рахунок стиснутої пружини. Кожен раз стискають пружину шляхом переломлення стовбура або за допомогою важеля, що знаходиться під стовбуром. У зброї з використанням вуглекислого газу, постріл відбувається за рахунок стиснення двоокису вуглецю, що знаходиться в балончиках. В компресійному зброю повітря стискається в циліндрі шляхом одноразового руху важелем взводу, що і є джерелом енергії, яка виштовхує кулю назовні. У мультикомпрессионном зброю необхідно кілька рухів важелем, щоб створити ще більший внутрішній тиск. Детальне порівняння останніх двох класів можна почитати в нашій статті.

Мультикомпрессионная винтовка: оружие для серьезных задач

Мультикомпресіонні гвинтівки

Потужність досягається за рахунок накачування повітряної камери кількома рухами важеля насоса. При цьому створюється можливість регулювання потужності, в залежності від кількості накачувань. Стрілець може адаптувати рівень потужності для короткої або тривалої стрільби. З міркувань безпеки більшість багатотактних знарядь зазвичай проектуються так, щоб заклинити важіль насоса, коли резервуар досяг максимальної межі тиску.

Мультикомпрессионная винтовка: оружие для серьезных задачМультикомпресіонні пістолети і гвинтівки дуже популярні у Великобританії і Європі через точності стрільби і зручності використання. Вони широко використовуються в ISSF 10-метрових стрільби з пневматичного пістолета та стрілецької зброї у спортивній стрільбі Field Target і зазвичай обладнані телескопічними прицілами. Такі гвинтівки коротше і легше при досить потужних характеристики стрільби. Основним недоліком є те, що перезарядка йде повільно, і для цього потрібен час і додаткові руху.

Клапан повітряного резервуару утримується закритій пружиною і тиском повітря. Тиск пружини постійно, а тиск повітря зменшується з кожним наступним пострілом. В результаті, коли повітряний тиск досягає свого піку, клапан відкривається менш повно і закривається швидше, ніж коли тиск повітря нижче, у результаті чого при кожному пострілі створюється аналогічний загальний обсяг повітря, що проходить повз клапана. Це призводить до саморегуляції, яка дає більшу узгодженість швидкості від пострілу до пострілу. Добре спроектована мультикомпресійна гвинтівка забезпечує сталість пострілу по мірі вичерпання повітряного резервуару.
Мультикомпрессионная винтовка: оружие для серьезных задач

Калібри мультикомпрессионных гвинтівок

*Калібр-4,5 мм включно не вимагає спеціального дозволу на території України

В пневматичні гвинтівки американського виробника Crosman використовуються кулі наступних калібрів: 0.177 (діаметр 4,5 мм); 0.22 (діаметр 5,5 — 5,6 мм); 0.25 (діаметр 6,4 мм); і навіть 0.357.

Калібр гвинтівки Crosman М4-177 і Crosman 2100 classic — 0,177 дюйма (4,5 міліметра). Це найбільш поширений калібр для стрільби по мішенях. Крім того, в обох гвинтівках можуть використовуватися кульки ВВ такого ж калібру. Більшість мультикомпрессионных гвинтівок оснащені багатозарядної системою, яка дозволяє заряджати більше однієї кулі. Порівняльний аналіз щодо кількості боєприпасів магазині і середньої швидкості снаряда наведено в таблиці.

Мультикомпрессионная винтовка: оружие для серьезных задачВисновки:

До достоїнств мультикомпрессионных гвинтівок можна віднести:

  • Відсутність віддачі
  • Потужність при легкій вазі і короткому стволі
  • Можливість регулювати потужність
  • Сталість і відмінна швидкість снарядів
  • Простота у використанні
  • Відносно тихий постріл
  • Недоліки:

  • Необхідно деякий час для перезарядки

  • Назад до списку