Яку пневматичну гвинтівку вибрати? Ваше перше зброю

7 Січня 2017 0:00

// Пневматична зброя

Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

Пневматичні гвинтівки використовуються вже понад 100 років. Звичайно ж, сучасна пневматика далеко пішла від перших моделей (особливо тішить її висока точність!), так що сьогодні виробники пропонують нам настільки широкий вибір брендів і калібрів «воздушок», що вибираючи своє перше зброя зовсім просто загубитися в цьому достатку. Це не так вже дивно, адже інколи навіть досвідчені стрілки місяцями не можуть визначитися з вибором нової моделі. Однак якщо піти від простого до складного, то питання вибору пневматичної гвинтівки проясниться, і ви зможете вибрати певний діапазон моделей на свій смак і гаманець.

Яку пневматичну гвинтівку вибрати? Пневматика — це відмінне зброю, яке можна купити в магазині просто так, без спеціального дозволу. Принаймні, певні калібри. Які саме? Читайте в кінці статті.

Пневматичні повітряні гвинтівки з пружиною або балончиком можна купити для полювання… Так просто, для того, щоб постріляти по консервним банкам на природі, поки на мангалі «дозріває» шашличок. Зараз на ринку багато різних варіантів пневматики.

Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

Яку пневматичну гвинтівку вибрати: типи «воздушок»

Якщо простіше, то всі «воздушки» можна розділити на три типи:

 • Пружинно-поршневі, або «переломки» – це класичні моделі, які потребують перезарядження вручну після кожного пострілу. Для початківців стрільців проблемою може стати віддача, однак професіонали зазвичай віддають перевагу цим моделям: вони недорогі в обслуговуванні, їх простіше тримати в порядку.
 • PCP (PreCharged Pneumatic), або з попередньою накачуванням працюють за принципом «Зарядив раз – стріляй!». Заряджаються спеціальними балонами або насосами вручну. Деякі моделі дозволяють здійснити до 80 пострілів на одній накачування.
 • Компресійні і мультикомпресіонні – ці рушниці заряджені стисненим повітрям або вуглекислим газом (СО2), тому заздалегідь готові до пострілу, але їх накачування зазвичай не вистачає так надовго, як у випадку PCP-пневматики. (Хоча ці гвинтівки значно дешевше PCP.) Недолік – складність у відході: часто система клапанів таких моделей засмічується (прочистити їх самостійно не можна), що вимагає заміни всієї пневматичної системи. Газобалонні гвинтівки дуже чутливі до холоду. До того ж, для максимально потужного бою гвинтівку треба підкачувати через кожні 5-10 пострілів.
 • Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Бачите, все не так уже й складно! Для початківців вибір пневматичної гвинтівки спрощується ще й тим, що по мірі розвитку навичок стрільби її, швидше за все, доведеться замінити. Так, більшість досвідчених стрільців сходиться на думці, що вибір пневматики для початківців не повинен бути довгостроковим – тобто, купуючи собі «воздушки» для навчання стрільбі, не слід розраховувати, що ця модель залишиться з вами на роки. Більшість професіоналів практично в один голос стверджують, що починати треба з пружинно-поршневих пневматичних гвинтівок. Просто врахуйте базові характеристики свого першого зброї – і бон шанс!

  Увага!

  Газову пружину (газо-пружинних) не варто плутати з механічною. Від механічної пружини тут взято тільки назва і принцип роботи (виштовхування).

  Попередньо заряджена пневматика — PCP

  Попередньо заряджена пневматика або повітряна пневматична гвинтівка PCP / ПСП з необхідністю попередньої механічної накачування працює від змінного балончика зі стисненим повітрям.

  Діляться повітряні пневматичні PCP / ПСП на прямоточні і редукторні. Останні найчастіше використовуються для спорту, а ось прямоточні більше підійдуть для полювання чи самозахисту. У редукторних потужність пострілу майже однакова (завдяки редуктору, який подає повітря рівними порціями), у прямоточних – залежить від накоченим резервуара.

  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Переваги і недоліки пневматичної гвинтівки з балончиком

  Основним і, мабуть, очевидною перевагою балончика накачування для повітряної пневматики є те, гвинтівку з ним не потрібно постійно «переламувати». Тобто, заправив балончик — і стріляй, скільки твоїй душі завгодно.

  Тут не потрібно кожен раз підкачувати механізм для виштовхування кулі, на відміну від пружинного з попередньою накачуванням. Можна робити низку пострілів, не думаючи про те, коли ж доведеться зупинитися. Як правило, в середньому одного балончика на рушницю для полювання вистачає від 60 пострілів і до 150. Звичайно, в залежності від виробника, формули газу і потужності пострілів. Як правило, потужність пострілів тут теж можна регулювати, а після серії додаткова накачування не потрібна.

  Плюси пневматичної повітряної гвинтівки PCP / ПСП:

  • велика кількість пострілів з одного заряду;
  • немає необхідності «перелому» (накачування) вручну, тому можуть користуватися жінки;
  • простота обслуговування.

  Мінус пневматичної повітряної гвинтівки PCP / ПСП:

  • необхідність мати спеціальний насос.

  PCP / ПСП гвинтівки сьогодні вважаються одними з найпопулярніших. Якщо ви обираєте свою першу повітряну рушницю, то PCP / ПСП — один з найбільш прийнятних варіантів.

  Повітряні рушниці для полювання — наскільки практична газобалонна система СО2

  Пневматичні гвинтівки для полювання або повітряна пневматика повинна бути високої потужності. Якщо ми говоримо про пружинно-поршневих гвинтівках (ППП), в них достатньо висока потужність, щоб забезпечити якісний постріл. Але для перезаряду (взводу пружини), перелому, потрібна велика фізична сила. Хоча, можливо, воно того варто. Тому що деякі варіанти таких ось ППП повітряних гвинтівок для полювання зі взводом допомогою «перелому» дають потужність до 25-30 Дж.

  Увага!

  Гвинтівки на СО2 дуже схожі на PCP / ПСП, їх принцип роботи абсолютно ідентичний. За винятком формули стисненого газу. У PCP / ПСП балончики заряджаються простим стисненим повітрям, а у газобалонних системах — вуглекислим газом, відповідно.

  Увага! Активувавши одноразовий балончик з СО2, стрілець пробиває пайку. Повторно його краще не використовувати. Тому якщо був початий новий балончик, тобто наведений у робоче положення, то бажано його тут же і выстрелять.

  У теплу пору року балончики CO2 ведуть себе дуже добре. Тобто потужність пострілу з такою системою без накачування може досягати 16 кДж. Але як тільки температура навколишнього середовища опускається нижче +8-10 градусів, потужність починає падати. А якщо стовпчик опускається до позначки нижче нуля, балончики CO2 стають непотрібними. Справа в тому, що під впливом низьких температур вуглекислота втрачає свою активність. Таким чином повітряне зброю з вуглекислим газом навряд чи підійде для зимового полювання.

  Якщо ж ми говоримо з вами про PCP / ПСП повітряних гвинтівках для полювання, то їм похолодання не так страшно. Як правило, незалежно від температур, максимум пострілу тут близько 16 кДж.

  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Може краще купити повітряні гвинтівки з пружиною?

  Поршневі пневматичні гвинтівки з пружиною або ППП — це «батьки» всього сучасного повітряного зброї. Переломки, так їх ще називають, можуть видавати найбільшу потужність. Але «добути» таку потужність повітряного зброї для полювання та самозахисту під силу не кожному. Щоб перезарядити стовбур не потрібна недюжая фізична сила.

  Повітряна пневматика з пружиною буває:

  • поршнево-пружинної (ППП);
  • газо-пружинної.

  ППП вважається найпоширенішим варіантом. Саме таке повітряне зброю ви можете найчастіше зустріти в тирі. Газо-пружинна більш потужна, її вже можна віднести до професійних варіантами.

  Як вибрати пневматичну гвинтівку: дивимося базові характеристики

  На що слід звернути увагу при виборі своєї першої «воздушки», крім калібру (тільки на 4.5 не потрібно дозволу)? Важливі її габарити і вагу, адже одна справа, якщо ви будете вибиратися на джипі в ліс – тоді не проблема перевозити і PCP з насосом, а інше – пересування по місту, наприклад, в тир.

  Звичайно, більшість в першу чергу хвилює потужність, хоча це досить відносна характеристика і до того ж новачкам не рекомендується вибирати моделі з максимальною потужністю.

  Питання грошей: по-перше, не варто вибирати занадто дорогу «воздушки», можливо, ви перегорите ідеєю стати професійним шутером, і потім вам доведеться її довго продавати, втрачаючи в грошах. Однак не слід вибирати найдешевшу – її недоліки та невідповідність заявленим характеристики можуть назавжди відбити охоту до стрільби. Крім ціни гвинтівки врахуйте наперед і експлуатаційні витрати, особливо якщо все ж вирішили брати не пружинно-поршневу, а з попередньою накачуванням або тим більше PCP. У такому разі крім куль вам знадобляться ще балони (або насос).

  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Врахуйте, чим ви збираєтеся стріляти кульками або кулями, і залежно від цього вибирайте стовбур. Нарізний призначений для стрільби свинцевими кулями, гладкий – кульками. Перші хоч і не можна використовувати повторно, забезпечують значно більш високу точність стрільби.

  При виборі пневматичної гвинтівки бренд – це те, що дійсно має значення: чим він більш гучний, тим нижче ризик того, що вам доведеться витрачати час і гроші на доведення гвинтівки до боєздатного стану.

  Яку пневматичну гвинтівку вибрати: стімпанк або класика?

  Багато любителі зброї звертають увагу і на естетичні аспекти при виборі гвинтівок, при цьому одним більше до душі класика, іншим – технічність. Але для всіх знайдеться з чого вибрати: матеріал ложі для моделей будь-яких класів пневматичних гвинтівок виконується в дереві, ламінат або полімерних матеріалах. Перший варіант – скоріше данина традиції, другий вже ставить у пріоритет комфорт і надійність: такі гвинтівки, як правило, більш легкі і стійкі до метеорологічних негараздам. Так що приклади, лійка і цівку, виконані з композитних матеріалів на зразок карбонопластика додадуть гвинтівці зносостійкості, знизивши при цьому її вага.


  Товари
  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Швидкий перегляд

  Пневматична гвинтівка Ekol Ultimate ES450

  (10)

  Немає в наявності

  Хіт
  +300 куль в подарунок  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Швидкий перегляд

  Пневматична гвинтівка Crosman MTR 77 NP

  (17)

  В наявності  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Швидкий перегляд

  Пневматична гвинтівка Weihrauch HW 97 KT

  (7)

  Немає в наявності  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Швидкий перегляд

  Пневматична гвинтівка Shanghai QB78 Deluxe

  (6)

  Немає в наявності  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Швидкий перегляд

  Пневматична гвинтівка Kral 004 Syntetic Tactical

  (14)

  Немає в наявності

  +кулі!
  Безкоштовна доставка  Какую пневматическую винтовку выбрать? Ваше первое оружие

  Швидкий перегляд

  Пневматична гвинтівка Hatsan 125 TH Vortex

  (6)

  В наявності


  Назад до списку