Як вибрати оптичний приціл

6 Лютого 2014 0:00

// Пневматична зброя

Как выбрать оптический прицел

Как выбрать оптический прицел

Хочете знати, як вибрати оптичний приціл? Зверніться за консультацією до фахівців нашого інтернет-магазину. А якщо ви повністю впевнені у своїх знаннях, то щоб, здійснюючи цей самий вибір, не забути про всі критерії, яким повинен відповідати оптичний приціл, пропонуємо вам озброїтися порадами професіоналів.

Існують наступні види прицілів:

 • Механічний. Механічні прицільні пристосування, в свою чергу, поділяються на:
  • Відкритий механічний приціл;
  • Апертурний або «закритий» механічний приціл;
  • Діоптричний приціл;
 • Оптичний приціл — до даного виду прицілів також належить:
  • Коліматорний приціл;
 • Лазерний приціл.
 • Механічні прицільні пристосування представляють із себе мушку і цілик (т. з. відкритий приціл). Суть використання механічного (відкритого) прицілу полягає в тому, щоб сфокусувати в одну прицільну лінію три об’єкти – мета, мушку і цілик. При використанні відкритого прицілу виникає проблема, що людське око не може фізично фокусуватися на трьох об’єктах одночасно, око фокусується на точці, що знаходиться між цілком і мушкою, і в слідстві сама мета видно розпливчасто.

  Головним плюсом механічних прицільних пристосувань є те, що такими комплектуються практично всі гвинтівки. І вам не треба витрачати додаткові кошти на купівлю прицільного обладнання. Тому, якщо ви замислюєтеся над питанням – як вибрати приціл і при цьому заощадити, подумайте про доцільність такої покупки. Можливо, відкритий приціл в даному випадку є кращим рішенням.

  До механічних також відноситься апертурний (т. з. закритий механічний) приціл – мушка, яка представляє собою кільце або півкільце. За рахунок того, що процес поєднання мушки з цілком при прицілюванні відбувається інтуїтивно, і око, таким чином, концентрується на цілі, цей вид механічного прицілу перевершує відкритий.Також закритий механічний приціл має велику прицільну лінію, що забезпечує більш високу точність.

  Діоптричний приціл – різновид закритого прицілу, цілик в якому має форму диска, при прицілюванні апертура розташований безпосередньо біля ока стрілка, що дозволяє фокусуватися на мушці, таким чином, візуально поєднуючи центр отвору з мішенню, у підсумку ми маємо велику прицільну лінію і високу точність у порівнянні з прицільними пристосуваннями відкритого типу.

  Оптичний приціл – це оптичний прилад складної конструкції, при виборі якого слід звертати увагу насамперед на якість лінз, а також враховувати наступні параметри:

  • Відбудування від паралакса
  • Діаметр об’єктиву
  • Кратність
  • Наявність підсвічування сітки
  • Герметичність прицілу
  • Стійкість до віддачі
  • Варіант кріплення прицілу на зброю.

  Різницю між дешевими китайськими лінзами і дорогими лінзами європейських виробників видно неозброєним оком, у дешевому «технічному» склі можуть потрапляти камінчики, бульбашки, що робить зображення нечітким, або спотворює його в цілому. У нашому Інтернет-магазині ви можете придбати тільки якісні приціли таких фірм, як BSA, Tasco, Gamo, Center Point, які використовують при виготовленні лінз спеціальне оптичне скло, яке відрізняється однорідністю і прозорістю.

  Як налаштувати оптичний приціл – вам підкажуть наші фахівці. А що стосується основних параметрів вибору прицілу, то потрібно пам’ятати про наявність системи фокусування. Налаштування оптичного прицілу якраз і здійснюється, виходячи з цих даних. Паралакс – зсув зображення мети щодо прицільної марки. Це явище відбувається, коли ціль знаходиться не у фокусі прицілу, і негативно позначається на точності пострілу, тому, перед початком стрільби, потрібно налаштувати фокус на необхідну на момент пострілу дистанцію. Наявність шифру SF – Side Focus підкаже вам про наявність у цьому прицілі бічній фокусування, а букви RF – Rear Focus, означають, що фокусування знаходиться на об’єктиві.

  Вибір оптичного прицілу для полювання

  При виборі оптичного прицілу ви стикаєтеся з проблемою вибору діаметра об’єктива. Великий об’єктив діаметром 50 мм і більше підійде вам в тому випадку, якщо ви плануєте полювання в сутінковий час доби. Приціли з великим діаметром передньої лінзи не рекомендується ставити на пружинно-поршневі гвинтівки, так як вони у вигляді потужної віддачі швидко виходять з ладу. Якщо ви вибираєте денний час для полювання – зупиніть свій вибір на прицілі діаметром 40-44 мм.

  Кратність – одна з основних характеристик прицілу. Дія збільшення прицілу залежить від дистанції до мети, відстань візуально зменшується у стільки разів, скільки дорівнює кратність прицілу, наприклад, якщо відстань до цілі 100 м, а у вашого прицілу кратність дорівнює 4, то ви будете спостерігати візуально ціль з відстані в 4 рази ближче, тобто, 25 м. Кратність буває постійною або змінною (регульованої).

  Приміром, у прицілі CenterPoint 3-9х40 кратність встановлюється від 3 до 9, в прицілі Gamo 4х32 кратність постійна – 4. Змінна кратність не завжди потрібна і ефективна, так як структура такого прицілу із змінною кратністю більш складна і має в собі більшу кількість лінз, ніж приціл з постійною кратністю, зображення на максимальній кратності буде розпливчастим і каламутним, тому, якщо ви хочете отримати чітку картинку, не використовуйте максимальну кратність на таких прицілах. Оптична система прицілу з постійною кратністю містить у собі менше лінз і сама по собі є більш надійною і має кращу якість зображення. Відгуки про особливості використання такої системи – виключно позитивні. Тому, якщо для вас змінна кратність не принципова, краще вибрати приціл з постійною кратністю.

  Якщо ви хочете підібрати приціл в цілях полювання – зупиніть свій вибір на прицілі кратністю не більше 9х. Приціли кратністю 10-16х вважаються універсальними, вони підходять як для полювання, так і для розважальної стрільби по мішенях, так і для спортивної стрільби. Діаметр лінзи при цьому повинен бути не менше 40 мм. Кратність від 24х підходить тільки для стрільби по мішенях, при цьому діаметр лінзи повинен бути не менше 50 мм, а краще – більше.

  Приціли з максимальними кратностями 32х, 40х, 50х підходять виключно для спортивної стрільби, вимагають певного досвіду у використанні, так, непідготовленому стрілку буде важко знайти ціль, і вона йому буде здаватися темною, неясною.

  Ще один важливий критерій вибору оптичного прицілу для пневматики – підсвічування сітки, вам буде необхідною, якщо ви плануєте полювати вночі. Необхідність підсвічування прицільної сітки може виникнути і в деяких випадках при гарній освітленості – якщо ви націляєтесь в бік сонця, або на світанку. Наявність підсвічування сітки в прицілі ви можете дізнатися відразу за наявності латинських літер IR у назві прицілу (Gamo 3-9×40 IR).

  Корпус прицілу. Корпусу дорогих прицілів практично завжди виготовлені однієї неподільної деталлю (монотрубой) з дюралю, при цьому вони герметичні і заповнені азотом. Азотне заповнення прицілу захищає лінзи запотівання зсередини при різкій зміні температури. Тому не варто розбирати приціл в домашніх умовах

  Наступний критерій вибору оптичного прицілу – це здатність витримувати віддачу калібру зброї, особливо, якщо ви власник пружинно-поршневий гвинтівки. Якщо ви підбираєте приціл для пружинно-поршневий гвинтівки – вам слід зупинити свій вибір на прицілі з діаметром вхідної лінзи не більше 40 мм і, переважно, з постійною кратністю, так як саме такі приціли в міру своїх конструктивних особливостей менше всього схильні до впливу віддачі. Кріпити приціл на пружинно-поршневу гвинтівку слід тільки на кріплення-моноблок.

  Установка оптичного прицілу

  Що стосується способів кріплення прицілу на зброю, то вони бувають двох видів – роздільні кільця і моноблочний кронштейн. Останній необхідний там, де потрібна підвищена міцність – на пружинно-поршневих гвинтівках, якщо у гвинтівки невелика віддача, ви можете кріпити приціл на кільця, при цьому самі вибираючи місця кріплення прицілу до бази. Кільця і моноблоки кріпляться до гвинтівки або на базу «ластівчин хвіст» 11 мм, на планку Пикатинни (Вівера) 22 мм. Посадочні діаметри бувають переважно двох видів — 25,4 мм і 30 мм Кріплення відрізняються також і за висотою: низькі — для прицілів з діаметром об’єктива до 32 мм, середні — для об’єктивів з діаметром до 44 мм, і високі – до 60 мм.

  Вибір прицілу коліматора

  Коліматорний приціл – різновид оптичного прицілу, що складається з лінзи і світлодіода (коліматора), який проектує на лінзу прицільну марку. Відстань проекції прицільної марки збігається з дальністю до мети. Таким чином, спрощуючи прицілювання. Коліматорні приціли бувають закритого і відкритого типів. Головною перевагою прицілу коліматора є те, що якщо стрілець дивиться в приціл під кутом точність прицілювання від цього не змінюється.

  Прицілювання відбувається в рази швидше, ніж при використанні механічного прицільного пристосування. Кращі коліматорні приціли виробляють такі фірми, як Tasco (Tasco ProPoint 1х42), Gamo (Gamo Quick Shot BZ 30mm), BSA (BSA Red Dot RD30), Bresser (TrueView RD 1×30 WP), та інші. Купити продукцію даного типу за доступною ціною ви можете в нашому Інтернет-магазині. А якщо вас цікавить рейтинг оптичних прицілів, то інформація, викладена на нашому сайті, допоможе вам визначити, який з прицілів є найкращим саме для вас.

  Існує ще такий вид прицілу, як лазерний цілевказівник (ЛЦУ). Прицілювання відбувається за допомогою променя, який створює на цілі світлову точку, як передбачуване місце для попадання.


  Назад до списку