Як вибрати бінокль: поради від фахівців

22 Грудня 2014 0:00

// Пневматична зброя

Как выбрать бинокль: советы от специалистов

На полицях спортивних магазинів представлений широкий асортимент оптичних приладів. Найпопулярніші з них – біноклі, адже саме вони володіють необхідною компактністю поряд із потужним збільшенням та великим кутом зору. Давайте спробуємо розібратися, як вибрати бінокль і зробити це так, щоб покупка пристрій дальнього бачення стала дійсно вдалою.

Вибираємо для себе хороший бінокль: морські, туристичні, для полювання і інших розваг

Сфера використання цих оптичних приладів дуже обширна. Саме тому, перш ніж дізнатися, як вибрати бінокль, слід врахувати, що їх купують для:

 • полювання і туризму: біноклі виготовляються з водонепроникними корпусами, так як вони використовуються на відкритій місцевості при будь-яких погодних умовах. При покупці потрібно звернути увагу на матеріал корпусу. Він повинен бути ударостійким. Для мисливця важливо гарне наближення, щоб мати можливість помітити здобич навіть на великій відстані і ціль, тому досвідчені користувачі радять купити мисливський бінокль із кратністю приблизно 10–12х. Напади часто відбуваються не саме освітлене час доби, з-за чого лінзи краще вибирати в межах 42–60х. Також у продажу є біноклі для полювання нічного бачення. Їх ціна буде вище, ніж звичайних. Запотівання лінз можна уникнути, якщо купити бінокль з азотонаполненной оптикою. Також при виборі біноклів для туризму та полювання краще віддавати перевагу компактним моделям. Адже простіше, коли прилад можна просто покласти у кишеню;
 • астрономічних спостережень: оптичні прилади дозволяють спостерігати планети і супутники, Місяць, зірки і їх скупчення і інші об’єкти. Найбільш поширеними, особливо серед пересічних любителів вивчати нічне небо, вважаються універсальні астрономічні біноклі. Купити такий бінокль можна недорого в інтернет-магазині «Ліга Спорту». Завдяки компактним розмірам прилади використовуються без штативів, тому спостереження можна вести практично в будь-яких умовах. Наприклад, астрономічний бінокль 8х40 дозволить розглянути Чумацький Шлях і різні сузір’я. Оптичні прилади 7х50 повною мірою використовують можливості ширококутного об’єктива і людського ока. Вони більш вимогливі до освітлення (низька якість картинки при міській засвіченні, в сутінках). 10х50 — це вже важкі моделі універсальних астробиноклей з вузьким полем зору. Біноклі, кратність яких починається з 2х50 і 15х50, вважаються спеціалізованими;
 • походів в театр і на спортивні матчі: компактні прилади, які дозволяють без праці спостерігати різні уявлення навіть з великої відстані. Театральні біноклі стануть в нагоді і під час різних екскурсій — їх не важко носити з собою в сумці або рюкзаку, але зате можна буде побачити набагато більше об’єктів. Випускаються із збільшенням від 2,3 до 4 крат, дозволяють спостерігати за об’єктами від 1 метра і до безкінечності. Їх перевага — широке поле зору за рахунок невисокої збільшення. Ціни на такі біноклі невисокі, вони залежать більше від виробника та особливостей оформлення корпусу;
 • використання в море: морські біноклі мають водозахисне покриття, що робить можливим їх застосування при несприятливих погодних умовах. Багатошарове smc-просвітління лінз значно знижує втрати світла. Оптичні прилади для проведення спостережень в море забезпечуються вбудованими 360-градусними компасами і кутомірні шкали далекомірів. Хороша модель може без зусиль замінити собою кілька пристроїв і полегшить орієнтування. Ще одна перевага — висока збільшувальна здатність. Купити морські біноклі можна для риболовлі у відкритому морі, подорожей та інших цілей;
 • дітей: це не просто дорогі іграшки, а відмінні засоби для пізнання навколишнього світу. Дитина може використовувати бінокль для вивчення птахів та інших об’єктів природи, для міських спостережень, з метою розвитку навичок орієнтування на місцевості тощо Дитяча оптика має компактні розміри, невелика вага і прості налаштування. Але це неосновні критерії вибору. Якісні дитячі біноклі виготовляються з урахуванням анатомічних особливостей органів зору в такому віці. Популярні моделі для дітей мають параметри 6х21, 8х21, 10х25 та ін. Ми пропонуємо купити недорогі біноклі для дітей зі скляною оптикою, які дозволять проводити будь-які спостереження;
 • спостереження за природою та птахами і т. д.: вибір бінокля для таких цілей залежить в першу чергу від цілей та місця використання. Для спостережень в межах міста буде досить простий і недорогий оптики. Але якщо є можливість спостерігати за віддаленими об’єктами, не залишаючи дому, то можна використовувати і потужну модель зі штативом. Такий бінокль буде не зовсім зручно транспортувати за межі міста, але зате можна отримати відмінні результати спостереження. Також потужні біноклі використовуються в тому разі, коли ведеться спостереження диких тварин, які можуть становити небезпеку при наближенні (наприклад, хижаки).

Існують і інші види біноклів від простих до преміум-класу. Їх можна підібрати практично для будь-яких цілей. Прилади можуть бути взаємозамінними. Звертайтеся в наш інтернет-магазин, і фахівці допоможуть вам вибрати й купити якісний бінокль недорого.

Как выбрать бинокль: советы от специалистов

Біноклі нічного бачення: особливості приладів

До цієї категорії відносяться тепловізори і біноклі нічного бачення з ІЧ підсвічуванням. Вони використовуються військовими як тактичних, мисливцями та іншими користувачами. Для функціонування тепловізорів — біноклів з ІЧ підсвічуванням — не потрібний зовнішнє освітлення. Їх матричні датчики вловлюють електромагнітні хвилі теплового випромінювання, а підсумкове зображення будується на основі отриманих даних. Вони «бачать» випромінювання навіть через різні перешкоду (кущі, висока трава). Звичайні ж біноклі нічного бачення гірше справляються з такими завданнями, зате коштують у кілька разів дешевше, ніж провізори.

Вибір біноклів: враховуємо технічні характеристики

Щоб правильно вибрати бінокль, слід визначитися, для яких цілей потрібен прилад, а також звернути увагу на такі його характеристики:

 • оптична сила або кратність збільшення;
 • діаметр об’єктиву;
 • можливість регулювання ступеня збільшення;
 • розміри і вага;
 • наявність спеціальної сумочки або чохла.

Кратність – це ступінь уявного збільшення об’єкта при його вивченні. Наприклад, якщо цей показник дорівнює 10, то об’єкт, розташований на відстані 100 м, буде виглядати так, як ніби він розташований не далі 10 м. найважливіші параметри позначаються двома цифрами (наприклад, 7х35 або 10х50). Перша з них означає кратність збільшення, друга ж – діаметр збільшувальною лінзи (у міліметрах). Якщо прилад потрібен вам не для того, щоб милуватися планетами в космосі, тоді краще всього брати модель з середньої оптичної силою (близько 7 — 8). Варто також зазначити, що чим вище кратність збільшення, тим полі зору (або, іншими словами, ширина зображення) менше. Тому з питанням щодо того, як вибрати бінокль для себе, краще всього звертатися безпосередньо до фахівця, який врахує всі особливості використання пристрою.

Ще одна важлива характеристика – розмір вихідної зіниці, тобто діаметр зображення, яке з’являється в окулярі. Чим параметри більше, тим більшою точністю можна розглядати об’єкти навіть в умовах недостатнього освітлення. Показник можна розрахувати, розділивши діаметр лінзи на кратність. Наприклад, у приладу 7х50 розмір вихідної зіниці буде дорівнює 7,1 мм. Розрахунок пов’язаний з тим, що діаметр зіниці ока постійно змінюється залежно від ступеня освітленості, віку та індивідуальних особливостей. Показники можуть бути в діапазоні від 2 до 8 мм. Розміри вихідної зіниці бінокля не змінюються. І для того, щоб проводити спостереження з комфортом, він повинен бути більше, ніж діаметр зіниці людини. Якщо ж показники приладу невеликі (наприклад, 2-3 мм), то він підійде тільки для короткочасного використання в умовах гарної освітленості. Якщо ви хочете купити якісний бінокль, то краще вибирати параметри від 5 мм. В більш дорогих моделях цей показник буде вищим. Дізнатися, скільки коштують біноклі з різними показниками, ви можете на сайті нашого інтернет-магазину.

Как выбрать бинокль: советы от специалистов

Ближня зона — це мінімальна віддаленість об’єкта спостереження. І чим менше показники, тим з більш близької відстані можна спостерігати різні об’єкти. Це дозволить розглянути найдрібніші деталі рослин, вивчити особливості життя комах, дрібних тварин тощо

Компенсація діоптрій — можливість налаштовувати біноклі під особливості зору. Людей з ідеальною гостротою зору одиниці, але це не означає, що всі інші позбавлені можливості з комфортом проводити спостереження. Щоб дізнатися, який бінокль краще вибрати при наявності тих чи інших проблем, зверніться до наших консультантів.

Якщо замовити бінокль у спеціалізованих магазинах, то, як правило, вартість його буде трохи вище, ніж в інтернет-магазинах. Це обумовлено тим, що веб-ресурсу до ціни товару не потрібно робити надбавки, які покриють витрати на оренду приміщення, виплату зарплати продавцям, комунальні та інші платежі.

Порада фахівця: перш ніж вибрати бінокль з тими чи іншими параметрами, вивчіть відгуки про цю модель в Інтернеті. Як правило, з таких джерел можна дізнатися дуже багато цінної інформації.

«Ліга Спорту» — ідеальне місце, щоб вибрати бінокль і придбати компактну або повномасштабну модель своєї мрії

Якщо ви все ще не знаєте, як вибрати хороший бінокль, зверніться до фахівців компанії «Ліга Спорту». Тут вам детально розкажуть, яка модель підійде саме для ваших цілей.

Тут дуже широкий вибір, а крім цього, купити бінокль можна навіть з доставкою додому: ніяких турбот і зайвих витрат часу. Замовлені товари відправляються до нашим замовникам щодня, щоб кожен мешканець Києва або іншого міста України зміг отримати посилку в найкоротші терміни.


Назад до списку