Як купити баскетбольний м’яч і не розчаруватися?

Как купить баскетбольный мяч и не разочароваться?

Часто ми відмовляємося від ідеї займатися тим чи іншим спортом тільки тому, що неправильно вибираємо для тренувань снаряди або екіпіровку. Баскетбол – не виняток. У цьому лаконічному огляді ми вам підкажемо, як правильно вибрати м’яч для баскетболу, який абсолютно і повністю влаштує гравця-початківця.

Коли мова заходить про вибір баскетбольного м’яча, він повинен бути заснований в першу чергу на матеріалі, з якого він виготовлений – а це, в свою чергу, зумовлюється місцем, де ви збираєтеся грати в баскетбол.

М’яч для баскетболу: з чого?

Тип покриття баскетбольного м’яча залежить від того, де ви будете грати, в залі або на вулиці (т. зв. indoor/outdoor). Відшліфована гладка поверхня порівняно з більш грубим покриттям менше абразивна, і, як правило, більш доречна в умовах вулиці. Слід врахувати, що неправильно вибраний параметр indoor/outdoor може катастрофічно вплинути на гру: м’яч буде занадто рикошетом плюс швидше стиратися. Хоча сучасні баскетбольні м’ячі далеко пішли від своїх прототипів з минулого століття!

Как купить баскетбольный мяч и не разочароваться?

Сьогодні виробники використовують в основному три типи матеріалів, використовуваних для виготовлення баскетбольних м’ячів – вони орієнтовані на баскетбольні майданчики різних типів.

 • Шкіряний баскетбольний м’яч. Професійні гравці у вищій лізі нерідко використовують баскетбольні м’ячі, виготовлені з натуральної шкіри, як це самий м’який і самий зручний матеріал. Тривале використання надає такого ще більшу м’якість. Але це також найдорожчими баскетбольні доступні і повинні використовуватися лише на закритих судових поверхнях.
 • Синтетичний баскетбольний м’яч. Композитний матеріал – синтетична шкіра, яка веде себе як справжня шкіра. Синтетичні баскетбольні м’ячі придатні для гри на вулиці, так і в залі. Але на відміну від справжньої шкіри, штучна шкіра більш міцна і не потребує особливого догляду – такий інвентар дуже міцний і відрізняється тривалим терміном використання. Крім цього, синтетичні баскетбольні м’ячі забезпечують гравцеві кращий контроль, а також зчеплення з поверхнею.
 • Гумовий баскетбольний м’яч. Баскетбольні м’ячі з гуми (поліуретану) вважаються найбільш доступними в економічному аспекті серед інших і, як правило, відмінно підходять для початківців. Такі баскетбольні м’ячі можуть добре відскакувати і прекрасно підходять для майданчиків з асфальтовим покриттям.

Матеріал камери тут має менше значення, так як вона виготовляється з бутилу. Для професійних «довгограючих» версій його армують ниткою, але такі моделі коштують дорожче. Важливо: баскетбольні м’ячі з композитної шкіри слід зберігати і перевозити в накачаному стані, інакше можлива деформація матеріалу покришки і відшаровування панелей.

М’яч для баскетболу: як вибрати розмір?

Баскетбольні м’ячі, як і футбольні, відрізняються за розмірами, орієнтованими на різних спортсменів. Як правило, розмір баскетбольного м’яча визначається віком гравця, хоча насправді тут має значення розмір руки: чим менше долоню – тим менше повинен бути ваш м’яч.

Згідно з рекомендаціями Національної баскетбольної асоціації (НБА) і Міжнародної федерації баскетболу (МФБ), повнорозмірні баскетбольні використовуються у професійній лізі. Вони мають розмір 75 см в окружності і рекомендуються для гравців у віці від 12 років і старше. У жіночій лізі використовується розмір менший – 72,4 см в окружності, це міжнародний стандарт, впроваджений Жіночої національної баскетбольної асоціації (WNBA). Що стосується дітей у віці до 12 років, то їм слід використовувати снаряди з окружністю 68,5 див.

І ще: купуючи баскетбольний м’яч, не забудьте придбати до нього насос! М’яч потрібно періодично підкачувати для гри, плюс не рекомендується зберігати його сдувшимся. У чому термін служби снаряда залежить від догляду і зберігання (оптимальний режим – при температурі +20-25°C і вологості 50-80%, без попадання прямих сонячних променів). Після кожної гри слід протирати м’яч вологою ганчіркою, можна з милом, але без агресивного «хімії» і абразивів.

Як вибрати баскетбольний м’яч для професіонала і початківця?

Як відомо, у більшості культур в момент найвищого щастя люди стрибають від радості. Погодьтеся, є якась закономірність у цьому явищі і баскетболом? Ну а якщо серйозно, то гравці можуть бути задоволені лише тоді, коли використовують хороший м’яч. Неважливо ви новачок, любитель, який грає лише іноді або професіонал, правильно підібраний спортивний снаряд виведе вміння у грі на новий рівень, забезпечує задоволення від процесу і прослужить не один сезон. При виборі варто враховувати свій рівень гри, адже від цього багато в чому залежить ціна баскетбольного м’яча. Якщо ви початківець баскетболіст і ще до кінця не вирішили, що ця гра – захоплення всього вашого життя, краще вибрати більш доступний варіант. Тоді як любителям, а тим більше професіоналів, краще купити баскетбольний м’яч гідної якості.

Как купить баскетбольный мяч и не разочароваться?

Який баскетбольний м’яч краще купити – визначаємося з кольором

Сучасний баскетбольний м’яч для професійного гравця має сферичну форму і конкретну, загальноприйняту забарвлення (за винятком сувенірних варіантів) – загальноприйнятий оранжевий колір з чорними смужками, які маскують шви. Таке забарвлення розробили в компанії Spalding. До 50-х років професійні м’ячі могли бути і коричневими. Ближче до 60-м у правила внесли корективи, згідно з якими дозволялося грати м’ячами натурального кольору шкіри – жовто-коричневими. Можна було використовувати і жовтий відтінок, якщо про це попередньо домовилися команди. Але на ділі виявилося, що вони погано видно гравцям, а ще менше — глядачам. У підсумку помаранчевий колір миттєво замінив інші на полі і в баскетбольних правилах.

Звичний чорний візерунок на м’ячі з’явився в 1942 році. До речі, в американській спортивній лексиці шви називають channels (канали). Візерунок і канали виконують дві корисні функції. По-перше, вони приховують стики між елементами поверхні снаряда. Традиційно він складається з 8-ми частин, але є варіанти і з 12. По-друге, канали утворюють додатковий каркас, підвищуючи міцність і захищаючи від деформації сферичну форму. Ширина каналів професійних баскетбольних м’ячів строго регламентована і не повинна бути більше 6,35 мм

Як вибрати баскетбольний м’яч – вивчаємо будову

Щоб розуміти, як зробити вдалий вибір, потрібно знати будову снаряда:

 • Його основа — внутрішня бутилова (бутил-каучукова) камера з клапаном для накачування. Саме ця камера тримає повітря.
 • Поверх неї розташоване армоване покриття – для збереження форми і цілісності спортивного снаряда.
 • Потім знаходиться підкладковий шар з декількох шарів різних матеріалів. Його призначення – зберігати пружність і гнучкість, робити його поверхню водонепроникною.
 • Зовнішня частина виконує дві функції – естетичну і захисну.
 • Довгий час відповідь на питання про те, який баскетбольний м’яч краще купити, був однозначним – шкіряний. Зараз є пристойні варіанти і з синтетичних матеріалів. Всі вони мають рельєфну поверхню – і така особливість невипадкова. «Пупиришки» покращують зчеплення і мінімізують кількість втрат м’яча під час гри. Виробники запевняють, що на його поверхні налічується до 35 тисяч точок.

  Синтетичний і шкіряний баскетбольний м’яч повинен показувати тиск в межах від 0/,48 до 0,61 атмосфер. Якщо поблизу немає манометра, для перевірки використовують таку маніпуляцію: піднімають снаряд на рівні витягнутих перед собою рук і відпускають. Якщо він відскакує на рівень пупка, тиск у межах норми. Для перших років навчання використовуються варіанти різної величини і ваги. Якщо, звичайно, вони приносять бажаний ефект. Для силових тренувань краще застосовувати обтяжені версії.

  Как купить баскетбольный мяч и не разочароваться?

  Професійні баскетбольні м’ячі для гри на вулиці і в приміщенні

  Дизайн і наповнення м’ячів, призначених для офіційних ігор в баскетбол, часто трансформується і з кожним роком вдосконалюється. Хоча спроби внести зміни не завжди успішні. Іноді, гравці і глядачі не оцінювали такі експерименти. Виробникам доводилося прислухатися до їхньої думки і повертатися до попередніх варіантів. Окремо варто відзначити, що всього кілька торгових марок виробляють дійсно якісні м’ячі для стрітболу. І тільки частина з них займаються виготовленням спорядження для офіційних ігор. На сайті ви можете придбати баскетбольний м’яч для вулиці, щоб відточити свої навички гри та в подальшому використовувати в аматорських турнірах.

  Як вибрати хороший баскетбольний м’яч – про це знають виробники

  Всі великі виробники баскетбольних снарядів застосовують «тест на втому», який визначає рівень зносостійкості інвентарю. Долають його за допомогою спеціальної машини, яка імітує удари по м’ячу – аж до 20 тисяч разів. Його накачують і заміряють його габарити. Під час проведення тесту його не підкачують, а по закінченні порівнюють початкові дані з отриманими. До речі, «тест на втому» не єдиний в арсеналі виробників. Ще проводиться оцінка подібних товарів на стійкість до високої температури. Їх поміщають в певний простір під тиском на тиждень при температурі 70 градусів. Після закінчення цього терміну оглядають досліджувані версії і заміряють габарити.

  Їх також перевіряють на герметичність. В клапан сотню разів і вставляється голка виймається накачування. Після таких маніпуляцій герметичність повинна зберігатися. Тест на зчеплення визначає можливість контролювати м’яч по всій поверхні, навіть на логотипі. Оцінка виконується кількома людьми: на відкриту долоню поміщається снаряд в різних площинах. Він штовхається вздовж долоні, вимірюється сила поштовху. Така процедура проводиться тричі на руці однієї людини для того, щоб вирахувати середнє значення.

  Ви можете купити баскетбольний м’яч в Україні для матчів різних рівнів і гравців різних вікових груп. Поверхня такого спортивного спорядження (з маркуванням OUTDOOR) виконується з композитної і синтетичної шкіри. Їх діаметр відповідає офіційним вимогам, на поверхні стоїть маркування сертифікації FIBA. Ви також можете купити баскетбольний м’яч у Києві чи Одесі для тренувань – на шкільних заняттях, у спортивних секціях, на відпочинку. До цієї категорії належать ігрові репліки з дизайном професійних баскетбольних м’ячів, без застосування складних технологій у виробництві. Ну і окрема категорія – сувенірні вироби для колекціонування автографів.

  Варто сказати, що спортивне спорядження хорошої якості виробляють лише кілька брендів у світі. В інтернет-магазині баскетбольних м’ячів ви знайдете гідні варіанти для гравців з будь-яким рівнем підготовки. Ви можете вибрати оптимальну для себе вартість спортивного інвентарю. Але, щоб максимально правильно визначитися з вибором, зверніться за консультацією до співробітників сайту або людям, у знаннях яких ви впевнені.


  Товари  Как купить баскетбольный мяч и не разочароваться?

  Швидкий перегляд

  М’яч баскетбольний SELECT BASKET STREET

  Немає в наявності

  Економія

  Економія

  У кошикВ кошику  Как купить баскетбольный мяч и не разочароваться?

  Швидкий перегляд

  М’яч баскетбольний Gala New York №7

  Немає в наявності  Как купить баскетбольный мяч и не разочароваться?

  Швидкий перегляд

  М’яч баскетбольний Zelart Sport №7

  Немає в наявності  Как купить баскетбольный мяч и не разочароваться?

  Швидкий перегляд

  М’яч баскетбольний Zelart Sport Spalding Zone №7

  Немає в наявності


  Назад до списку