Як грати в настільний теніс: правила

28 Серпня 2014 0:00

// Настільний теніс

Как играть в настольный теннис: правила

Как играть в настольный теннис: правила

Згідно з діючими правилами в тенісі, 7 – це максимальна кількість партій в тенісному матчі. Він триває до тих пір, поки гравець або команда не переможе чотири рази. А щоб закінчити партію, гравці повинні набрати 11 очок з мінімальним розривом у 2 очки. Якщо ж рахунок, приміром, 10:11, то суперники продовжують гру доти, поки різниця в рахунку не досягне мінімального значення. Після чого партія вважається закінченою, і гравці змінюють боку столу. В останній партії противники міняються сторонами столу при наборі п’яти очок і далі продовжують гру.

Одним з важливих правил в тенісі є також висока якість тенісних столів, ракеток і інших необхідних для гри аксесуарів. Всі ці товари можна купити в інтернет-магазині «Ліга Спорту», де наданий широкий вибір тенісних столів, ракеток, різноманітних комплектів ракеток, а також чохлів, м’ячиків і кульок для тенісу.

А тепер поговоримо про речі, які суворо заборонено торкатися руками під час гри в теніс. Це стіл і сітка. Тенісний стіл, власне, є майданчиком для самої гри. Саме від якості столу і залежить сама гра. Стіл можна купити будь-який, в залежності від того, де ви граєте. Для тренувального столу на відкритих майданчиках відмінно підійде всепогодний тенісний стіл Sponeta S 1-12е, поверхня якого стійка до вологи, спеки і перепаду температур. Якщо ви граєте в спортзалі, туди можна поставити тенісний стіл для закритих приміщень Sponeta S 1-04i – він легкий, не займає багато місця і має сітку в комплекті. Ну, а для професійних змагань варто звернути увагу на професійний тенісний стіл Cornilleau COMPETITION EVENT ITT з товщиною стільниці 25 см і вагою в 120 кг. У цього важкоатлета тенісних столів також в наявності сертифікат ITTF. Сітку для столу можна купити будь-яку, в залежності від матеріалу і розміру — наприклад, хорошим вибором стане сітка Sunflex CLIP, яка кріпиться до столу за допомогою спеціальної кліпси, або ж професійна тенісна сітка EXPERT.

Гра починається з подачі, яка визначається жеребкуванням. У подальшій грі подача переходить від одного суперника до іншого через кожні два очки. Згідно з правилами, ракетку і м’яч гравець повинен тримати за столом і злегка вище стільниці. Подаючий підкидає м’яч з відкритої долоні мінімум на 16 див. А іншою рукою гравець б’є по ньому ракеткою, коли той падає вниз, але ще не стосується столу. М’ячик не можна бити ракеткою на льоту, при правильній подачі спочатку він приземляється на половині подаючого столу, а далі вже підстрибує, перелітає сітку і вдаряється на половині стола суперника. У разі торкання про сітку подачу повторюють.

Перелік помилок в тенісі та зарахування очок:

  • неправильна подача;
  • м’яч не відбився на половині суперника;
  • подвійне наголос м’яча на стороні подаючого відразу після подачі;
  • м’яч опиняється на половині столу подає під час розіграшу;
  • подвійне торкання м’яча;
  • подаючий вдарив м’яч так, що після подачі той не потрапив на половину стола суперника;
  • суперник відбив м’яч до того, як той торкнувся його половини столу;
  • під час розіграшу пересунули стіл або гравець торкнувся його рукою.

Під час гри м’яч повинен сідати тільки на половину стола суперника. Той гравець, чий удар в останній грі, і заробляє очко. Очко також зараховують, якщо під час розіграшу кулька стикається з сіткою, але в підсумку падає на половину стола суперника. Партія триває до помилки одного з гравців, коли йому не вдається відбити м’яч на бік суперника.

Для гравців важливо, яку ракетку вони тримають в руці. Це може бути тренувальна ракетка Stiga Pollux або ж професійна ракетка Stiga Tube Perform WRB ACS Crystal. Вибір ракеток залежить від самої гри та навичок учасників, а для тренувань можна купити набір дерев’яних ракеток для настільного тенісу Torneo Cоmpetition з кульками в комплекті.

Одночасно в теніс може грати парне кількість гравців: два або чотири. Якщо гра парна, то поверхня столу повинна розділятися на дві зони. Таким чином, м’ячик весь час «літає» по діагоналі, а гравці в одній команді відбивають його по черзі. У грі на вулиці можна використовувати спеціальний м’ячик Xiom Champion Professional ITTF, а для тренувань у приміщенні – достатньо придбати найпростіші аматорські м’ячі для настільного тенісу Stiga Challenger в кількості 6 штук в наборі і вагою в 27 грам.

Професійність гри багато в чому залежить і від стану ваших ракеток і м’ячиків, тому носити їх у звичайних сумках не рекомендується – для захисту поверхні ракетки можна придбати спеціальні чохли Sunflex Solene, а для тенісних столів підійде чохол Torneo Invite TI-CT1000TRI.


Назад до списку