Гвинтівка під балон з газом СО2. В чому фішка?

21 Квітня 2017 0:00

// Пневматична зброя

Винтовка под баллон с газом СО2. В чем фишка?

Асортимент пневматичної зброї настільки різноманітний, що навіть досвідчений користувач часто губиться у своєму виборі. Як вибрати газобалонну гвинтівку, на що звернути увагу і які існують моделі пневматики на СО2?

Пневматичні гвинтівки за принципом дії можна розділити:

— ППП – пружинно-поршнева пневматика

— Компресійна і мультикомпресійна гвинтівки

— PCP – пневматичні гвинтівки з попередньою накачуванням

— СО2-пневматика

В пружинно-поршневому пневматичну зброю головним механізмом є потужна пружина, стисла вручну шляхом заломлення стовбура або важеля взводу, яка, розправляючись, і рухає поршень. У компресійної і мультикомпрессионной гвинтівках постріл відбувається за допомогою стисненого повітря, накачиваемого вручну перед пострілом. У PCP-гвинтівки повітря попередньо закачується насосом високого тиску або компресором, а один цикл вимірюється 50-70 пострілами.

Винтовка под баллон с газом СО2. В чем фишка?

Пневматичні гвинтівки СО2. Особливості

Принцип роботи такого виду гвинтівок полягає у використанні балона зі стиснутим вуглекислим газом. Одного балончика 88г. досить до 200 пострілів, (12 р. – 36 пострілів). Енергія газу забезпечує рівень дуловою енергії в 7-15 Дж, тобто надає при пострілі початкову швидкість кулі 170 м/с.

СО2 в балоні міститься в двох видах: газоподібному та скрапленому. Частина газоподібної фази використовується на постріл, але її відсутність практично відразу заповнюється скрапленим газом. Таким чином постійно підтримується постійний тиск. Цей процес займає деякий час, тому потрібно бути готовим до незначних перерв між пострілами.

Успішність роботи пневматичних газобалонних гвинтівок безпосередньо залежить від температури навколишнього середовища. Якщо на вулиці +20С, тиск усередині балончика складе 60 атмосфер (оптимально), а от при 0С – 30 атмосфер, що негативно позначиться на повторюваності пострілів.

Взвод газобалонної пневматичної гвинтівки здійснюється наступними методами:

— Поствольний важіль

— Автозвод

— Затвор

— Помпа

Автоматичний взвод використовується в багатозарядних гвинтівках. Така зброя користується популярністю завдяки зручності використання, оскільки власник пневматики може стріляти чергами, так і одиночними пострілами. Кількість куль в барабані — від 6 шт.

Затвор, помпа і важіль використовуються як в багатозарядних, так і в однозарядних гвинтівках. Помпова система взводу складна і, тим самим, підвищує кінцеву вартість зброї.

Вибираючи першу гвинтівку, зверніть увагу на запобіжник. Більшість моделей оснащені автоматичним запобіжником, який потрібно знімати перед кожним наступним пострілом, або черги в автоматичних гвинтівках. Ця функція дуже доречна, якщо ви плануєте стріляти з пневматичної разом з дитиною чи підлітком.

Винтовка под баллон с газом СО2. В чем фишка?

Плюси і мінуси газобалонних гвинтівок на СО2

Плюси:

— Легкий вага – 1.8 – 2.5 кг.

— Хороша купчастість пострілів, завдяки нарізної стовбура.

— Потужність, початкова швидкість кулі – від 170 м/с і вище.

— Можливість стріляти чергою без перезарядки.

— Багатозарядна – від 6 куль.

— Відсутність віддачі.

— Тихий постріл.

Мінуси:

— Необхідність придбання газових балончиків з СО2., хоча багато умільці самостійно навчилися їх робити і заправляти в домашніх умовах.

— Чутлива до погодних умов і температурі навколишнього середовища.

— Між пострілами необхідно чекати деякий час.

— Одного балончика 12 р. досить усього до 36 пострілів.

Пневматичні гвинтівки під балон з газом СО2 мають досить-таки скромний лінійку, хоча і користуються гарною популярністю як у професіоналів, так і початківців любителів зброї. Вибираючи першу пневматику, зверніть увагу на таких виробників як Crosman (США), Umarex (Німеччина), Shanghai (якісний Китай) і Gamo (Іспанія).

Винтовка под баллон с газом СО2. В чем фишка?

Кращі моделі пневматики на вуглекислому газі

Пневматична гвинтівка Umarex 850 Air Magnum ХТ з оптичним прицілом

Відмінна якість від німецької компанії Umarex, перевірене роками. Стильний дизайн, приклад з темного надміцного пластику оснащений каучуковим потиличником, що знижує віддачу і забезпечує комфортну стрілянину. Легка (2.9 кг), компактні і досить-таки потужна – 230 м/с початкова швидкість свинцевої кулі.

Пневматична гвинтівка Crosman Repeat Air з механічним прицілом

Винтовка под баллон с газом СО2. В чем фишка?Бюджетний варіант газобалонної пневматичної гвинтівки від американського збройового концерну Crosman Corporation. Надійна, легка (всього 1.9 кг), точна і з об’ємним магазином в 12 куль. Балона 12 гр. досить на три заряду – 36 пострілів, після чого потужність значно падає. Нарізний ствол забезпечує високу купчастість пострілів.

Пневматична гвинтівка Crosman Comrade AK

Винтовка под баллон с газом СО2. В чем фишка?

Чудова репліка легендарного автомата Калашникова за оптимальну ціну. Приклад знімний, рамковий. Гвинтівка багатозарядна – 150 куль, але є можливість заряду на 22 кулі. Ручний запобіжник кнопкового типу дуже зручний в користуванні. Газовий балончик 12 р. вставляється в рукоятку, але деякі умільці переробляють Crosman Comrade AK під балон 88 р. ( наприклад, як на фото нижче). Швидкість вильоту кулі -170 м/с

Газобалонні пневматичні гвинтівки характеризуються легкістю у зверненні, практично відсутністю віддачі, високою щільністю пострілів, а також хорошою потужністю. Таку зброю, в основному, многозарядное, що дозволяє здійснювати постріл без перезарядки і зайвих рухів. СО2 гвинтівки – відмінний вибір як для досвідчених спортсменів, так і для початківців любителів пневматичної зброї.


Назад до списку