Для чого вдома потрібна шведська стінка

5 Вересня 2014 0:00

// Фітнес і тренажери

Для чего дома нужна шведская стенка

Для чего дома нужна шведская стенкаШведська стінка будинку – це спрощений варіант спортивного тренажера, який можна встановити в квартирі. Ви всі добре пам’ятаєте шведські стінки з шкільних спортзалів, так от домашній варіант – це всього лише одна така секція від підлоги до стелі кімнати з турніком для підтягування на самому верху. До домашньої шведській стінці також можна придбати додаткові елементи для занять: канат, бруси, мат, лавку для пресу, лавку і т. д.

Всі звикли, що шведські стінки зазвичай зроблені з дерева. Такі тренажери і коштують недорого, і для дітей чудово підходять, а ще дуже екологічні. Наприклад, можна купити шведську стінку «Стійка КІНДЕР». Її поперечини виконані з дерева і покриті пластиком, вона витримує вагу людини до 80 кг і коштує до тисячі гривень. Також в цій стінці є канат і навісна сходи. Для дитячої кімнати – просто відмінний і економний варіант. А що якщо на шведській стінці хочуть займатися і батьки? Тоді дерев’яна не особливо підійде, адже вага у дорослих може бути набагато більше, а від силових вправ така стінка може просто розсипатися. У таких випадках вам підійде тренажер з металу. Наприклад, стійка Energy виготовлена з металевих стійок і поперечин, покритих пластиком. Завдяки міцності матеріалу, цей снаряд може витримати вагу до 120 кг. Тренажер також включає бруси з підставкою під штангу, турнік з широким хватом і лавку для пресу. Варто пам’ятати, що метал — більш довговічний матеріал, ніж дерево, тому при виборі шведської стінки для будинку врахуйте цей фактор.

Спосіб кріплення шведської стінки також є важливим моментом при виборі такого снаряда для дому. Наприклад, тренажер з кріпленням «підлога-стеля» (враспор) не підійде для квартири з натяжними стелями. Якщо у вас натяжні стелі, вибирайте снаряд з кріпленням до стіни — наприклад, Атлет-1, де кріплення здійснюється за допомогою виносних кронштейнів до стіни. Або ж можна купити шведську стінку з кріпленням враспор, але з можливістю прикріпити тренажер до стіни. В такому випадку підійде стійка Energy-lux зі змішаним типом кріплення «підлога-стеля» або до стіни чотирма виносними кронштейнами за допомогою анкерних болтів. Пам’ятайте, що шведську стінку можна кріпити до несучої стіни або до стіни з гіпсокартону – така опора може просто не витримати.

Плюси шведської стінки будинку

У цього тренажера дуже багато переваг. Наявність такого снаряда будинку дозволяє розвивати практично всі групи м’язів. Взимку заняття на шведській стінці сприяють зміцненню імунітету, а також добре діють на вестибулярний, опорно-руховий апарат і на внутрішні органи. Варто звернути увагу, що шведська стінка — досить дешевий тренажер, який дуже компактний, завдяки чому може поміститися навіть в самій тісній кімнаті. Звичайно, перестановку зі шведською стінкою зробити майже нереально, але і це не можна вважати повноцінним недоліком цього снаряда. Важливо пам’ятати, що не можна займатися на шведській стінці, якщо у вас загострені захворювання спини.

Це діяльність на шведській стінці

Перед початком вправ зробіть невелику розминку. Для цього ви також можете використовувати мат, який часто йде в комплекті зі снарядом — як, наприклад, стінка СТ Чемпіон, при покупці якої ви отримаєте в подарунок гімнастичний мат розміром 1м*0,8 м*5 см

Для основних вправ, таких як «пружина» або «маятник», додаткових елементів для шведської стінки вам не знадобиться. Безліч вправ робляться у висі: скручування і розведення ніг, повороти тазом, «русалонька» і багато інших. Є вправи, для яких вам знадобиться навісна лавка — наприклад, така, яка йде в комплекті зі стійкою атлетичної СТА.


Назад до списку