Чи потрібно реєструвати пневматичну зброю калібру 4.5 мм громадянами України?

14 Квітня 2017 0:00

// Пневматична зброя

Нужно ли регистрировать пневматическое оружие калибром 4.5 мм гражданами Украины?

Набридли стрільби в тирі центрального парку? Хочете тренуватися зі своїм пневматичною зброєю в зручному для Вас місці? Не біда! Сьогодні різноманітність «воздушок» вражає уяву, при цьому ціни на таку зброю доступні кожному. А як бути з дозвільними документами? Чи потрібно реєструвати пневматику калібром до 4,5 мм включно? Не буде проблем з правоохоронними органами? Відповідь — НІ! І ось чому.

Нужно ли регистрировать пневматическое оружие калибром 4.5 мм гражданами Украины?

Станом на квітень 2017 року такого нормативно-правового акту, як Закон «Про зброю» так і не прийнятий. Документи, на які сьогодні спирається Феміда при винесенні судових рішень є наступні:

— нормативним правовим актом, який регулює процес придбання, реєстрації, зберігання і перевезення зброї, є Наказ Міністерства Внутрішніх справ № 622 від 21.08.1998 року;
— відповідальність за порушення використання, зберігання і носіння пневматичної та іншої зброї регламентується Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» від 25.04.2016;
— вимоги до зброї, вимагає реєстрації регулюється Постановою Кабінету Міністрів «Про дозвільну систему» №576 від 12 жовтня 1992 р. згідно з яким реєстрації вимагає пневматичну зброю калибором більше 4.5 мм і швидкість польоту снаряда перевищує 100 м/с:

«До предметів, матеріалів і речовин, підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система….пневматічна зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду…»

— Кримінальний Кодекс України.

Отже, пневматичні гвинтівки і пістолети калібру 4.5 мм і менше, в якому рух кулі наводиться будь-яким із способів, незалежно від швидкості польоту кулі, під це визначення не потрапляють і не потребує реєстрації.

Нужно ли регистрировать пневматическое оружие калибром 4.5 мм гражданами Украины?

Наприклад, гвинтівки Hatsan Striker Edge і Crosman Vantage з оптичним прицілом, калібру 4.5 мм і швидкістю польоту кулі 305 м/с, не потрапляють під визначення пневматичної зброї, яке потребує видачі дозвільних документів, так як виконане тільки одне з двох обов’язкових правил, а саме швидкість польоту снаряда тут вище 100 м/с і складає базові 305 м/с.

Нужно ли регистрировать пневматическое оружие калибром 4.5 мм гражданами Украины?
Нужно ли регистрировать пневматическое оружие калибром 4.5 мм гражданами Украины?Крім того, в паспортах та технічних документах, що йдуть в комплекті, часто вказується класифікація придбаного зброї. Наприклад, револьвер «Латек» Safari РФ-441, згідно висновку фахівців науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, не відноситься до вогнепальної зброї.

Нужно ли регистрировать пневматическое оружие калибром 4.5 мм гражданами Украины?

Незважаючи на вільний продаж пневматичної зброї не варто забувати про правила безпеки, які повинен знати кожен:

— зберігайте зброю в місці, недоступному для дітей та сторонніх, наприклад, в металевому ящику чи сейфі;

— ніколи не направляйте зброю у бік людей;

— відразу ж розряджайте зброю після стрілянини. Тримайте зброю тільки в розрядженому стані;

— при перевезенні зброї використовуйте кейси, футляри, спеціальні чохли. Не зайвим буде носити з собою технічний паспорт на пневматику

Купити пневматичну гвинтівку чи пістолет в Україні можна абсолютно вільно. Тим не менш, не варто забувати про те, що така «воздушка» все ж зброю, і поводитися з нею потрібно саме як зі зброєю. Дотримання правил безпеки і знань, надання першої допомоги при нещасному випадку позбавить Вас і Ваших друзів від трагічних наслідків. Ми сподіваємося на відповідальне поводження своїх покупців з пневматичною зброєю, тому продаємо пневматичну зброю калібру 4.5 мм тільки особам, які досягли 18-річного віку. Сподіваємося на розуміння.


Назад до списку